Wzrosło zainteresowanie szczepieniami przeciwko Covid-19, głównie wśród osób, które mogą już przyjąć drugą dawkę przypominającą. Punkt szczepień w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach wyznaczył dodatkowe terminy, w których można to zrobić.

Drugą dawkę przypominającą szczepionki przeciwko Covid-19 mogą już przyjąć osoby, które ukończyły 60 lat oraz pacjenci powyżej 12 roku życia z zaburzeniami odporności

Punkt szczepień przy Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach był czynny do tej pory raz w tygodniu. W związku z większym zainteresowaniem szczepieniami działa teraz przez 3 dni w godzinach popołudniowych. 

Niemal od razu pojawili się pacjenci. Powinniśmy się szczepić dla dobra swojego, swoich dzieci, swoich najbliższych - przekonywała pani Zdzisława, która skorzystała z możliwości przyjęcia drugiej dawki przypominającej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Nie trzeba się zapisywać. Można przyjść w godzinach pracy punktu. Regularnie informujemy o tym m.in. w mediach społecznościowych i na stronie internetowej szpitala. Cieszymy się, że osoby 60 plus, które czekały na tę dawkę przypominającą, rzeczywiście się do nas zgłaszają ­- mówi rzeczniczka szpitala Anna Ginał. 

Opracowanie: