Polska poprosiła Unię Europejską o pomoc w ewakuacji Polaków z miasta Wuhan. "Nie ma nadal potwierdzonego żadnego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce, choć prędzej czy później na pewno taki przypadek się pojawi" - poinformował w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że w związku ze sporem kompetencyjnym wstrzymuje się z nominacjami sędziowskimi. Dziennikarze RMF FM Anna Kropaczek i Bogdan Frymorgen podążają w Londynie tropem brexitu. Reprezentant Polski Krzysztof Piątek został piłkarzem Herthy Berlin, do której przeszedł z Milanu. Oto nasze podsumowanie dnia!

Wielka Brytania opuszcza UE. Nasi reporterzy podążają tropem brexitu


Po 47 latach Wielka Brytania opuści Unię Europejską - 31 stycznia brexit stanie się faktem. Dziennikarze RMF FM  Anna Kropaczek i Bogdan Frymorgen podążają w Londynie tropem brexitu.


Szumowski o koronawirusie: Ponad 100 osób objętych stałym monitoringiem


"Nie ma nadal potwierdzonego żadnego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce, choć prędzej czy później na pewno taki przypadek się pojawi" - poinformował w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

Prof. Krzysztof Pyrć: Patrzę na epidemię koronawirusa z naukową ciekawością i niepokojem

Polska poprosiła UE o pomoc w ewakuacji Polaków z Wuhan

Polska poprosiła Unię Europejską o pomoc w ewakuacji Polaków z Wuhan - dowiedziała się nasza korespondentka w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon. Jest duże prawdopodobieństwo, że Polacy będą ewakuowani z Wuhan drugim samolotem, który jutro wyleci z Francji - usłyszała w Komisji Europejskiej nasza dziennikarka.

"Szokująca i bulwersująca zbrodnia". Nowe fakty ws. zabójstwa 20-latka z Mazowsza

"Sprawa jest tak bulwersująca i szokująca, że nie chcemy mówić o szczegółach" - przyznaje w rozmowie z RMF FM prokurator Norbert Pęcherzewski z Płocka. Chodzi o porwanie i zabójstwo 20-latka z powiatu płockiego. W tej sprawie zatrzymano trzech mężczyzn. O zaginięciu 20-latka rodzina powiadomiła policję we wtorek. Jego ciało znaleziono w lesie. Duda: Wstrzymuję się z nominacjami sędziowskimi

"Ja podejmuję taką decyzję, aby wstrzymać się z nominacjami sędziowskimi do czasu rozstrzygnięcia sporu przez Trybunał Konstytucyjny" - oświadczył prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Polsat News. Jak tłumaczył, zdecydował tak, powołując się na art. 86 ustawy o organizacji i trybie postępowania przed TK. Art. 86 ust. 1 tej ustawy mówi, że wszczęcie postępowania przed Trybunałem powoduje zawieszenie postępowań przed organami, które prowadzą spór kompetencyjny.

Marszałek Elżbieta Witek w opinii do TK popiera samą siebie jako cały Sejm

Elżbieta Witek w pełni popiera wniosek... Marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Tak przynajmniej wynika z dokumentów ws. sporu kompetencyjnego, o którego rozstrzygnięcie zwróciła się do Trybunału Konstytucyjnego... Marszałek Elżbieta Witek. W czwartek, na stronie Sądu Najwyższego, opublikowano stanowisko w tej sprawie. Czytamy w nim m.in., że "zdaniem SN uzasadnienie wniosku świadczy albo o całkowitym niezrozumieniu istoty sporu kompetencyjnego oraz kompetencji Prezydenta RP i Sejmu z jednej strony oraz kompetencji Sądu Najwyższego z drugiej strony, albo o niezwykle instrumentalnym wykorzystaniu instytucji tego typu sporu".

Przedsiębiorcy boją się gigantycznych kar. Wszystko przez błąd w BDO

Setki tysięcy złotych kar grożą przedsiębiorcom, którzy zajmują się gospodarką odpadami. Powód to problemy z internetową Bazą Danych o Odpadach. Sytuację miała rozwiązać nowelizacja, którą w ekspresowym tempie przygotowali i przegłosowali w parlamencie posłowie PiS-u. Jednak nie rozwiązała, bo zmiany w przepisach wciąż nie weszły w życie.

Oficjalnie: Krzysztof Piątek piłkarzem Herthy Berlin


Reprezentant Polski Krzysztof Piątek został piłkarzem Herthy Berlin, do której przeszedł z Milanu. Nie podano szczegółów finansowych, ale według niemieckich mediów napastnik kosztował 22-23 miliony euro. Jest to najdroższy transfer w historii zespołu ze stolicy Niemiec.