Szczecińska policja odnalazła ciało poszukiwanej od dwóch dni 14-latki. Do zabójstwa przyznali się jej dwaj koledzy. Jeden ma 16, drugi 19 lat. Ciało Natalii znaleziono w zaroślach na terenie Stoczni Szczecińskiej. Nie wiadomo jeszcze co było motywem tej zbrodnii.

Jak się okazało dziewczynę zamordowano dzień wcześniej. Mordercy, wśród których był 16-letni sąsiad ofiary, byli wyjątkowo brutalni. Zwłoki w chwili ujawnienia miały skrępowane ręce oraz były częściowo pozbawione odzieży - mówi policja.

Jak podaje policja, prokurator prawdopodobnie zmieni kwalifikację popełnionego przez bandytów czynu z zabójstwa na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Nie wiadomo jeszcze co było motywem tej zbrodnii. Być może dziewczyna została wcześniej zgwałcona. Wyjaśni to sekcja zwłok.

Na uwagę zasługuje wyjątkowa nieodpowiedzialność Biura Prasowego Komendy Miejskiej w Szczecinie. Tuż po zaginięciu Natalii policja prosiła media o ogłoszenie komunikatu o poszukiwaniach dziewczyny.

Mimo iż ciało dziewczyny znaleziono przed godz. 19, dziennikarze jeszcze o 22 podawali komunikaty o policyjnych poszukiwaniach. Rzecznik prasowy policji był na miejscu zbrodnii, ale nie poinformował o tym, że Natalia nie żyje.

Informacje do wszystkich redakcji rozesłał pocztą elektroniczną dopiero po czterech godzinach od chwili makabrycznego odkrycia.

16:55