Dwa razy dożywocie oraz 25 lat więzienia – taki wyrok zapadł dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Warszawie wobec 3 mężczyzn oskarżonych o zabójstwo 4 bezdomnych na działkach na Grochowie w Warszawie. Do zdarzenia doszło w czerwcu 2000 r. Obrońcy skazanych na dożywocie zapowiedzieli apelację.

21-letni Stanisław G., który jako jedyny przyznał się do zbrodni dostał 25 lat więzienia. Sąd uzasadniał wydanie takiego wyroku wyjaśnieniami oskarżonego, które pozwoliły ujawnić sprawę. Obrońcy pozostałych wnosili o ich uniewinnienie, twierdząc, że G. pomawia ich o udział w zbrodni.

Oskarżeni to bezdomni mieszkańcy działek. Byli już w przeszłości karani za kradzieże, oszustwa, rozboje, włamania. Według policji, w noc zabójstwa pili na działkach alkohol. Postanowili odnaleźć człowieka imieniem Janek, chcąc się na nim zemścić za włamanie do ich domku.

Bezowocne poszukiwania i alkohol wzmogły agresję, która wyładowali na trojgu bezdomnych: dwóch mężczyznach i kobiecie. Czwartego, który próbował uciekać, dogonili i także brutalnie zamordowali.

14:55