Wrocławska prokuratura oskarżyła burmistrza Polkowic, Emiliana S., o korupcję. Nie sprecyzowano jednak, o jakie sprawy konkretnie chodzi. Burmistrz został wczoraj zatrzymany przez policję. Dzisiaj był przesłuchiwany przez prokuraturę we Wrocławiu.

Jeszcze nie wiadomo, czego dokładnie dotyczą zarzuty, stawiane przez prokuraturę burmistrzowi Polkowic. Prokurator nie udziela zbyt wielu informacji. Wiadomo jedynie, że zarzuty dotyczą okresu, kiedy Emilian S. był burmistrzem Polkowic. Problem w tym, że Emilian S. aż trzy razy piastował ten urząd.

Dopiero jutro można się spodziewać więcej szczegółów w tej sprawie. Wydział VI Prokuratury we Wrocławiu zorganizuje specjalną konferencję prasową. Jest to wydział do zwalczania przestępczości zorganizowanej.

Na razie wiadomo, że prokuratura postawiła trzy zarzuty i, że są bardzo poważne. Burmistrzowi grozi do 12 lat więzienia.

Emilian S. burmistrzem Polkowic został w 2002 roku, wcześniej był przewodniczącym sejmiku woj. dolnośląskiego oraz zastępcą sekretarza generalnego Unii Wolności. Od grudnia 2001 do stycznia 2003 był marszałkiem województwa.

Dodajmy, że Polkowice to jedna z najszybciej rozwijających się gmin w Polsce. Leży w legnickiej specjalnej strefie ekonomicznej.