Narzekacie na podróże pociągami? Są sposoby, by je umilić. Jeden z walijskich konduktorów zrezygnował z bezdusznych komunikatów. Informuje podróżnych o nadchodzących stacjach w oryginalny sposób.

Jedni śpiewają zawodowo, inni przy goleniu, a Chirs Edwards robi to, obsługując codziennie pociągi. Informuje w ten sposób pasażerów o nadchodzących stacjach, podkładając tekst ważnych komunikatów do melodii znanych utworów.

Walijczyk ma w swoim repertuarze ponad 200 tak przygotowanych piosenek, które odśpiewuje ku radości pasażerów. Kolejowe występy konduktora stały się tak popularne, że wykonuje on nawet utwory na życzenie.

Jedne komunikaty ostrzegają przed czyhającym na pasażerów niebezpieczeństwie, inne po prostu życzą im miłej podróży. Czasami całe wagony ludzi wtórują mu dla zabawy.

61-letni mężczyzna przyznaje, że brakuje mu w kolekcji utworów współczesnych gwiazd. Ale jeśli komuś nie przeszkadzają piosenki w stylu retro, to proszę bardzo -  od starych hitów grupy Queen począwszy, a na amerykańskim piosenkarzu Meat Loafie kończąc. W takim wykonaniu nawet komunikat o opóźnieniu pociągu jest do przyjęcia.

Opracowanie: