Luki w zapisach dwóch aparatów USG włocławskiego szpitala, nowelizacja ustawy "sześciolatkowej", protesty na Ukrainie i Polak, który dostał nagrodę Grammy - m.in. o tym pisaliśmy dzisiaj. Jeśli nie mieliście czasu przeczytać dziś wiadomości, zapraszamy na nasz przegląd najważniejszych wydarzeń dnia!

Włocławek: Luka w aparatach USG to kilkadziesiąt godzin

Są wielogodzinne luki w zapisach dwóch aparatów USG włocławskiego szpitala. To na nich badana miała być matka dwojga zmarłych w nocy z 16 na 17 stycznia nienarodzonych bliźniąt. Informację o lukach po wstępnej kontroli Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał Prokuraturze Okręgowej we Włocławku. Więcej o sprawie pisaliśmy TU.

9 wniosków o odizolowanie groźnych przestępców

Jak dowiedział się reporter RMF FM, w sumie w całym kraju do sądów wysłano dziewięć wniosków o odizolowanie groźnych przestępców. Jeden z nich dotyczy pedofila i mordercy Mariusza Trynkiewicza, a drugi Krzysztofa W., skazanego za współudział w bójce ze skutkiem śmiertelnym oraz usiłowanie współżycia z osobą poniżej 15. roku życia. Przeczytajcie WIĘCEJ.

Ośrodek dla niebezpiecznych przestępców może przyjąć 10 osób

W ośrodku w Gostyninie, w którym ma być prowadzona terapia najbardziej niebezpiecznych przestępców, jest przygotowanych 10 miejsc. W razie potrzeby, ich liczba może zostać zwiększona - poinformował wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. Szef ośrodka w Gostyninie podkreśla, że pacjenci będą... czytaj więcej

Nowe informacje ws. śmierci 3-latka

Poznańska prokuratura okręgowa rozwiała wątpliwości dot. śmierci trzylatka, który zmarł w piątek w Poznaniu. Rodzice chłopca byli tego dnia rano z nim w szpitalu. Tymczasem w piątek powiedziano nam, że chłopca nie było na miejscu. Szczegóły tej sprawy znajdziecie TU.

Brunon K. przyznał się, ale nie poczuwa się do winy

Dziś również w sądzie odczytano uzasadnienie aktu oskarżenia Brunona K. Wynika z niego, że oskarżony o przygotowywanie zamachu terrorystycznego Brunon Kwiecień przyznał, że jest autorem i pomysłodawcą zamachu na Sejm, ale nie poczuwa się do winy. Twierdzi, że był namawiany przez inną osobę. Więcej przeczytacie TUTAJ.

Prezydent nie spieszy się ze skargą ws. OFE

Reporterzy RMF FM ustalili również, że prezydent Bronisław Komorowski nie ma zamiaru się spieszyć z zaskarżaniem zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych do Trybunału Konstytucyjnego. Najwcześniej zrobi to za kilka tygodni. Po więcej zapraszamy TU.

Nowelizacja ustawy dot. sześciolatków 

A we wtorek do Sejmu trafi nowelizacja tzw. ustawy sześciolatkowej. Jak dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek, w ustawie znalazła się furtka, która ma umożliwić cofnięcie do "zerówki" dziecka, które nie będzie przygotowane do nauki w szkole podstawowej. Ustawa, przygotowana przez ministerstwo edukacji, ma rozwiać obawy rodziców, którzy obawiają się przyspieszenia wieku obowiązku szkolnego. Poznajcie szczegóły TU.

Chcą "oczyścić" Majdan

Poniedziałek to dalszy ciąg protestów na Ukrainie. Dziś opozycyjny deputowany Henadij Moskal alarmował, że władze przygotowują operację "wyczyszczenia" Majdanu. Ma w niej wziąć udział około 10 tysięcy funkcjonariuszy, w tym także z jednostek antyterrorystycznych Omega i Jaguar. Pojawiają się także doniesienia, że do Kijowa ma przylecieć wsparcie z Rosji. Chodzi o żołnierzy specnazu, którzy zasilą szeregi Berkutu. Szczegóły TUTAJ.

Skradziono relikwię z kroplą krwi papieża

Po południu dotarła natomiast informacja, że z kościoła w Abruzji we Włoszech skradziono relikwię z kroplą krwi Jana Pawła II. Jak podaje sieć NBC NEWS, cennej fiolki szukają teraz dziesiątki policjantów z psami tropiącymi. Więcej TUTAJ.

Grammy dla Polaka

Nad ranem z kolei okazało się, że polski pianista Włodek Pawlik został w Los Angeles uhonorowany prestiżową nagrodą muzyczną Grammy za płytę "Night in Calisia". Jego zespół nagrał ją wspólnie z amerykańskim trębaczem Randym Breckerem i Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka. To pierwsza w historii nagroda Grammy dla polskiego jazzmana. Czytajcie WIĘCEJ.

Radwańska awansuje w rankingu WTA

Ze świata sportu: Agnieszka Radwańska, według nieoficjalnych wyliczeń, dzięki punktom zdobytym za dotarcie do półfinału wielkoszlemowego Australian Open awansuje na czwarte miejsce w rankingu WTA Tour. Polska tenisistka zajmuje obecnie piąte miejsce na światowej liście. Przeczytajcie więcej TU.

Dukan ukarany

Na koniec informacja dla odchudzających się: jeden z najsłynniejszych dietetyków na świecie Pierre Dukan został skreślony z listy francuskich lekarzy - informuje Agencja Prasy Medycznej. Komisja dyscyplinarna francuskiej Naczelnej Izby Lekarskiej stwierdziła, że twórca diety proteinowej popularnej również w Polsce złamał etykę zawodową. Przeczytajcie o tym więcej TUTAJ.