Po świąteczno-noworocznej przerwie na naszą antenę wraca cykl "Twoje Miasto"! Jak zwykle to Wy zdecydujecie, dokąd pojedziemy w najbliższą sobotę. Tym razem dostaliśmy od Was propozycje z Kujawsko-Pomorskiego, Mazowsza, Warmii i Mazur i Świętokrzyskiego. Głosować możecie tradycyjnie do czwartku do godziny 12. Zapraszamy!

Do Grudziądza w Kujawsko-Pomorskiem zaprasza nas w tym tygodniu pan Jarosław. Jak pisze w swoim zgłoszenia na RMF24.pl, warto odwiedzić niepowtarzalne Błonia Nadwiślańskie ciągnące się u stóp potężnych spirzchów. Zwiedzając miasto, nie sposób nie wejść także na Wieżę Klimek, skąd można podziwiać panoramę Grudziądza.

Ciechanów to z kolei propozycja z Mazowsza. Zobaczyć tutaj można między innymi ruiny XIV-wiecznego zamku książęcego, a także Krzywą Halę na placu Józefa Piłsudskiego. Na uwagę zasługuje również neogotycki ratusz z XIX wieku.

Położone w sercu Warmii Dobre Miasto to propozycja dla miłośników życia bez pośpiechu. Miasto należy bowiem do światowej sieci Cittaslow. Jeśli zdecydujecie, że to właśnie tam pojedziemy - nie zawiodą się także miłośnicy architektury. Jedną z największych atrakcji miasta jest Bazylika Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych. W Piszu zobaczyć można natomiast m.in. zespół niemieckich schronów z okresu II wojny światowej, a także odnaleźć ślady zamku krzyżackiego.

Mamy także dwa zaproszenia ze Świętokrzyskiego. Jędrzejów poszczycić się może niepowtarzalną kolekcją zegarów słonecznych i przyrządów astronomicznych. Dzieje miasta nierozerwalnie związane są również z cystersami. Z kolei Bodzentyn słynie z dwóch rynków i ruin średniowiecznego zamku biskupiego.

Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!