Iga Świątek poznała rywalka w trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Dausze. Najlepsza polska tenisistka, liderka światowego rankingu zagra z rozstawioną z nr 14. w turnieju zmierzy się z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową. W pierwszej Polka miała wolny los.

Rozstawiona z numerem 14. Jekaterina Aleksandrowa wygrała we wtorek ze swoją rodaczką Eriką Andriejewą 6:0, 3:6, 6:1.

Iga Świątek z Jekateriną Aleksandrową grała wcześniej trzy razy. W 2021 roku w Melbourne górą była Rosjanka, ale w następnych latach - odpowiednio w Ostrawie i Madrycie - zwyciężała Polka.

Błyskawiczny awans Igi Świątek

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego już w poniedziałek pokonała w drugiej rundzie Rumunkę Soranę Cirsteę 6:1, 6:1.

To było dość jednostronne spotkanie, które 22-letnia raszynianka zakończyła w 61 minut.

Rumunka, znana z ofensywnego stylu, starała się narzucić polskiej tenisistce swoje warunki, ale znakomicie dysponowana liderka rankingu WTA potrafiła odpowiedzieć na większość jej zagrań. Na dodatek świetnie trafiała w okolice bocznej linii, przez co rywalka nie była w stanie odbić tych piłek.

W drugim secie wyrównana walka trwała jedynie do stanu 1:1. Wówczas Iga Świątek wygrała gema przy podaniu rywalki, a potem wszystkie do końca. Spotkanie zakończyła po drugiej piłce meczowej.

Prowadząca w światowym rankingu Iga Świątek w Dausze broni tytułu.