Po zwycięstwie nad Hiszpanem Albertem Ramosem-Vinolasem w trzech setach (6:1, 6:4, 6:4) Hubert Hurkacz awansował do następnej rudny wielkoszlemowego turnieju tenisowego w na kortach w Wimbledonie. Swój mecz wygrała także Magda Linette.

Mecz Polaka, który jest rozstawiony w Londynie z 17. numerem, został przerwany z powodu deszczu po dwóch wygranych przez Hurkacza setach.

Pierwszy set był popisem 26-letniego wrocławianina. Od stanu 1:1 wygrał pięć gemów z rzędu i wykonał pierwszy krok w stronę drugiej rundy.

W drugiej i trzeciej partii Hurkacz kontrolował wydarzenia na korcie. Bardzo dobrze serwował, a do zwycięstwa w każdym z tych setów wystarczało mu po jednym przełamaniu.

Polak zanotował aż 15 asów i tylko 13 niewymuszonych błędów. Statystyka Hiszpana jest znacznie gorsza. Miał tylko dwa asy i 23 niewymuszone błędy.

Hurkacz po raz trzeci grał z Ramosem-Vinolasem i odniósł trzecie zwycięstwo.

Dwa lata temu Polak dotarł w Wimbledonie do półfinału, a rok temu odpadł w pierwszej rundzie.

Spotkanie trwało godzinę i 40 minut.

Kolejnym rywalem Hurkacza będzie Brytyjczyk Jan Choinski lub Serb Dusan Lajovic.

Do drugiej rundy awansowała także Magda Linette po wygranej ze Szwajcarką Jil Teichmann 6:3, 6:2. Rozstawiona z numerem 23. Linette na wygraną potrzebowała 85 minut awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu.

Kolejną rywalką Linette będzie Barbora Strycova. Doświadczona Czeszka pokonała Belgijkę Marynę Zanevską 6:1, 7:5.

Pierwszą rundę w Wimbledonie ma za sobą Iga Świątek, która pokonała w dwóch setach Chinkę Lin Zhu.