Robert Lewandowski związany jest kontraktem z Bayernem Monachium do czerwca 2023 roku. Mimo spekulacji o możliwym odejściu Polaka, szef klubu Oliver Kahn zapewnia, że Bayern chce zatrzymać "Lewego" tak długo, jak to możliwe.

Kahn potwierdził, że rozmowy kontraktowe z Robertem Lewandowskim, Manuelem Neuerem i Thomasem Müllerem stanowią najwyższy priorytet dla klubu w najbliższej przyszłości.

Manuel Neuer, Robert Lewandowski, czy też Thomas Mueller - wszyscy należą do ikon naszego klubu. To oni są współtwórcami sukcesów w ostatniej dekadzie i dalej decydują o renomie drużyny - powiedział Kahn podczas środowych wywiadów online.

Kontrakt 35-letniego Neuera wygasa 30 czerwca 2023. Wszystko wskazuje na to, że bramkarz już dogadał się z władzami klubu ze stolicy Bawarii. Według nieoficjalnych doniesień umowa zostanie przedłużona o dwa lata. Podobne daty ważności o wykonywanie obowiązków widnieją na dokumentach podpisanych przez Lewandowskiego i Muellera.

Kahn: Lewandowski polisą ubezpieczeniową Bayernu

Zdaniem Kahna Lewandowski jest "absolutnym fenomenem". On w każdym sezonie strzela 25, 30 czy nawet więcej bramek. Robert jest główną "polisą ubezpieczeniową" Bayernu. Oczywiście zrobimy wszystko, aby go zatrzymać tak długo, jak to tylko będzie możliwe - dodał prezes klubu.

Co jakiś czas pojawiają się również spekulacje na temat napastnika Dortmundu Erlinga Haalanda jako możliwego następcy Lewandowskiego. Kahn uciął te dywagacje, tłumacząc, że nie chce teraz rozmawiać o zawodnikach z innych klubów.

Kahn stanowisko prezesa zarządu FC Bayern objął 1 lipca 2021 r. Został następcą Karla-Heinza Rummenigge.