To już koniec spekulacji. Robert Lewandowski opuszcza Bayern Monachium i przechodzi do FC Barcelona. "To było wyjątkowe osiem lat, spędziłem w Bayernie świetny czas" - powiedział Polak w sobotę w rozmowie z telewizją Sky.

Szef Bayernu Oliver Kahn w sobotę po południu potwierdził dziennikowi "Bild", że mistrz Niemiec doszedł do porozumienia z Barceloną w sprawie transferu Lewandowskiego, a strony pracują nad pisemną wersją umowy.

To pierwsza oficjalna informacja dotycząca przejścia 33-letniego polskiego napastnika do hiszpańskiego klubu po okresie medialnych spekulacji.

Wcześniej Lewandowski uczestniczył w treningu Bayernu.

Pożegnałem się dzisiaj z chłopakami na boisku. Nie bałem się o kontuzję, choć zawsze może się coś zdarzyć, nawet w domu. Chcę być w formie i jeszcze raz poćwiczyć z kolegami - dodał kapitan reprezentacji Polski.

Jak zapowiedział, po zgrupowaniu Barcelony w USA zamierza przyjechać do Monachium, aby "porządnie się pożegnać ze wszystkimi" i załatwić kilka prywatnych spraw, m.in. dotyczących domu.

Wrócę i pożegnam się ze wszystkimi pracownikami klubu. Teraz nie miałem zbyt wiele czasu, żeby się do tego przygotować. Wszystko stało się zbyt szybko, żeby się ze wszystkimi pożegnać. Po zgrupowaniu wrócę i pożegnam się porządnie. Potem załatwię jeszcze kilka spraw prywatnych - zaznaczył Lewandowski, który występował w Bayernie od 2014 roku, a w lidze niemieckiej od 2010.

33-letni Robert Lewandowski był piłkarzem Bayernu Monachium od 2014 roku, dokąd trafił z Borussii Dortmund. Z Bayernem "Lewy" m.in. triumfował w Lidze Mistrzów oraz osiem razy zdobywał mistrzostwo Niemiec.