Lech Poznań przegrał na wyjeździe 1-5 z azerskim Karabachem Agdam i już w pierwszej rundzie odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów. Na nic zdało się zwycięstwo w pierwszym meczu i bramka w pierwszej minucie rewanżu.

Lech Poznań nie był faworytem dwumeczu z Azerami, ale udanie rozpoczął rywalizację o Ligę Mistrzów, wygrywając u siebie 1-0.

Także rewanż rozpoczął się rewelacyjnie dla "Kolejorza", bo już w 19 sekundzie gola zdobył Kristoffer Velde. Lechici wykorzystali błędy rywali, a Velde dostał prostopadłą piłkę i huknął nie do obrony.

Zaskoczeni gospodarze mieli pełnie 90 minut na odwrócenie losów dwumeczu i wykorzystali tę szansę bezlitośnie. Już w 14. minucie wyrównał strzałem z 16 metrów Kady, a krótko przed przerwą prowadzenie gospodarzom dał Filip Ozobić, który wykorzystał błąd bramkarza Lecha Artura Rudki.

W drugiej połowie kolejne bramki dla Karabachu zdobywali: Kevin Medina, Kady i Abbas Huseynow.

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Karabach Agdam zagra z FC Zurich. Lech przenosi się do Ligi Konferencji, gdzie w drugiej rundzie eliminacji zagra z przegranym z pary Slovan Bratysława - Dinamo Batumi.

Karabach Agdam - Lech Poznań 5-1 (2-1)

Bramki: 0-1 Kristoffer Velde (1.), 1-1 Kady Borges (14.), 2-1 Filip Ozobić (42.), 3-1 Kevin Medina (56.), 4-1 Kady Borges (74.), 5-1 Abbas Husejnow (77.).

Żółte kartki - Karabach Agdam: Richard Almeida, Kevin Medina, Elwin Cafargulijew, Kady Borges; Lech Poznań: Antonio Milić.

Sędziował: Andrew Madley (Anglia). Widzów: ok. 25 tysięcy.

Karabach Agdam: Szachrudin Mahammadalijew - Marko Vesović (66. Abbas Husejnow), Maksim Medwiediew, Kevin Medina, Elwin Cafargulijew (76. Toral Bajramow) - Kady Borges, Richard Almeida, Filip Ozobić (76. Kwabena Kowusu), Marko Janković (83. Ismayil Ibrahimli), Abdellah Zoubir - Ibrahima Wadji (66. Ramil Szemadajew).

Lech Poznań: Artur Rudko - Joel Pereira, Lubomir Satka, Antonio Milić, Pedro Rebocho (85. Barry Douglas) - Kristoffer Velde, Rafał Murawski (85. Filip Marchwiński), Joao Amaral (72. Filip Szymczak), Jesper Karlstroem (85. Nika Kwekweskiri), Michał Skóraś (72. Giorgi Citaiszwili) - Mikael Ishak.