Marcin Matkowski wystąpi w finale miksta wielkoszlemowego turnieju US Open. Polak grając w parze z Czeszką Kvetą Peschke pokonał parę Liezel Huber - Maks Mirny. Z turnieju singlistów odpadł Roger Federer. W ćwierćfinale Szwajcar uległ Czechowi Tomasowi Berdychowi.

W półfinale gry mieszanej Matkowski i Peschke trafili na faworytów całego turnieju. Amerykanka Liezel Huber i Białorusin Maks Mirny byli w Nowym Jorku rozstawieni z numerem pierwszym. Polak i Czeszka, czyli para numer cztery, nie mieli jednak większych problemów i wygrali w dwóch setach. Pierwsza partia była jeszcze zacięta - 7:5, w drugiej Matkowski i Peschke byli wyraźnie lepsi i wygrali 6:2. Cały mecz trwał zaledwie godzinę i dziewięć minut.

W finale rywalami polsko-czeskiego miksta będą Rosjanka Jekaterina Marakowa i Brazylijczyk Bruno Soares. W drugim półfinale pokonali oni Czechów Lucie Hradecką i Frantiska Cermaka 6:3, 6:3.

Największą niespodzianką środowych spotkań była jednak porażka Rogera Federera. Rozstawiony z jedynką Szwajcar przegrał w ćwierćfinale z Tomasem Berdychem 7:6, 6:4, 3:6, 6:3. Czeski tenisista zmierzy się w półfinale z Andym Murrayem, który nie dał szans Marinowi Cilicowi. Wczoraj dokończono także przerwane we wtorek z powodu deszczu spotkanie 1/8 finału Juana Martina Del Potro z Andym Rodddickiem. Amerykanin wygrał pierwszego seta w tie-breaku, ale to wszystko na co było go stać. Po czterosetowym pojedynku Argentyńczyk awansował, a Amerykanin - jak wcześniej zapowiadał - zakończył karierę.

W turnieju pań znamy już wszystkie półfinalistki. W czołowej czwórce znalazła się Włoszka Sara Errani, która pokonała swoją rodaczkę i wcześniejszą pogromczynię Agnieszki Radwańskiej Robertę Vinci. O finał Errani zagra z Sereną Williams, która nie dała szans Anie Ivanovic. Druga para to Wiktoria Azaranka, która wyeliminowała Samanthę Stosur i Maria Szarapowa po zwycięstwie nad Francuzką Marion Bartoli.