Reprezentacja Polski kobiet na inaugurację prestiżowego Algarve Cup wygrała 3:0 z Hiszpanią, która za kilka miesięcy będzie naszym grupowym rywalem w walce o finały mistrzostw Europy 2021.

W pierwszej części gry Polki bramkarkę rywalek pokonały dwukrotnie. Najpierw świetne dośrodkowanie Eweliny Kamczyk z rzutu wolnego wykorzystała Paulina Dudek, a w 38. minucie na 2:0 podwyższyła Patrycja Balcerzak.

Już na samym początku drugiej połowy fenomenalnym rajdem i świetnym wykończeniem popisała się zaś Ewa Pajor, która powiększyła zaliczkę do trzech trafień i tym samym, jak się później okazało, ustaliła wynik spotkania.

Dzięki zwycięstwu biało-czerwone zostały liderem swojej grupy. W drugim meczu turnieju podopieczne Miłosza Stępińskiego zmierzą się już w poniedziałek, z Holandią.