Nieprawdopodobne występy polskich skoczków w austriackim Seefeld. Po pierwszej serii w konkursie MŚ na skoczni normalnej nasi reprezentanci zajmowali 27. i 18. miejsce. Po fantastycznych skokach, które niewątpliwie przejdą do historii, zajęli najwyższe miejsca podium. Informacją dnia było także wysłanie listu gończego za Markiem Falentą. Biznesmen zamieszany w aferę podsłuchową, która w 2014 roku wstrząsnęła rządem Donalda Tuska został skazany na 2,5 roku więzienia. Żadnych decyzji nie podjęto podczas spotkania polskich władz z Komisją Europejska w sprawie Mierzei Wiślanej. Na zakończenie podsumowania najważniejszych wydarzeń dnia mamy dla was ekskluzywny wywiad z Władysławem Pasikowskim.

Złoty Kubacki, srebrny Stoch! Niesamowity wyczyn Polaków na MŚ w Seefeld!

Niewiarygodnych emocji dostarczyli nam polscy skoczkowie na MŚ w Seefeld! Dawid Kubacki, który po pierwszej rundzie skoków na skoczni normalnej był 27., ostatecznie sięgnął po złoto! Kamil Stoch - osiemnasty na półmetku zmagań - cieszy się ze srebra!

Na najniższym stopniu podium stanął Austriak Stefan Kraft.

Stefan Hula zakończył rywalizację na 12. pozycji. Piotr Żyła natomiast nie zdołał awansować do serii finałowej: zajął 33. miejsce.

ZOBACZ:

Złoty Kubacki, srebrny Stoch! Niewiarygodne emocje na MŚ w Seefeld! [RELACJA z KONKURSU] >>>>

Te skoki przejdą do historii! Zobacz, jak Kubacki i Stoch wywalczyli medale w Seefeld! [WIDEO] >>>>

Dawid Kubacki o wywalczeniu złota MŚ w Seefeld: To była magia!

"Chyba jeszcze to mnie nie dociera" - przyznał Dawid Kubacki w rozmowie z polskimi dziennikarzami tuż po wywalczeniu złotego medalu MŚ na skoczni normalnej.

"Jak (w serii finałowej) zaczęła skakać ta pierwsza ‘10’ i ze skoku na skok coraz bardziej zbliżałem się do miejsc medalowych, to jeszcze nie dowierzałem" - relacjonował. "Ale chłopaki cały czas podpowiadali mi z boku, głównie Piotrek Żyła, że ‘medal na bank!’. Nie wierzyłem mu - ale on rzeczywiście miał rację!" - uśmiechał się świeżo upieczony mistrz świata.

"To była magia!" - podsumował te niewiarygodne wydarzenia w rozmowie z youtube’owym kanałem FIS.

PRZECZYTAJ PEŁNY KOMENTARZ DAWIDA KUBACKIEGO! >>>>

Marek Falenta poszukiwany listem gończym

Sąd wystawił list gończy za Markiem Falentą. To on miał stać za aferą podsłuchową, która w 2014 roku wstrząsnęła rządem Donalda Tuska. 31 stycznia tego roku Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie orzekł, że biznesmen ma trafić na 2,5 roku do więzienia.

WIĘCEJ O SPRAWIE MARKA FALENTY PRZECZYTASZ TUTAJ

Spór drogowców z włoskimi koncernami przybiera na sile. GDDKiA stawia ultimatum

Zaostrza się konflikt między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a włoskimi koncernami, budującymi polskie drogi. Jak ujawniliśmy w RMF FM, Salini Impreglio i Impresa Pizzarotti żądają dodatkowego 1 mld 215 mln złotych, przerywają prace i grożą, że na dobre zejdą z placów budowy. GDDKiA stawia firmom ultimatum, a podwykonawcy proszą premiera i rząd o interwencję.

Spotkanie Polska - KE ws. przekopu Mierzei Wiślanej bez decyzji

Podczas spotkania przedstawicieli Polski i Komisji Europejskiej w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej nie zapadły żadne decyzje. Obie strony pozostały przy swoich stanowiskach - ustaliła dziennikarka RMF FM.


Patryk Jaki o zarobkach w NBP: Nie potrafię tego bronić

"Bardzo bym chciał, ale nie potrafię tego bronić" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki pytany o bardzo wysokie zarobki bliskich współpracowniczek prezesa Adama Glapińskiego w Narodowym Banku Polskim.

00-procentowo nie wiem. Wiele wskazuje na to, że będzie to Małopolska i Świętokrzyskie - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki pytany o to, z którego okręgu wystartuje do Parlamentu Europejskiego. Instytucje europejskie mają coraz większe znaczenie, w kolejnej kadencji pewnie jeszcze większe. Dlatego chcemy wzmocnić naszą reprezentację w tych instytucjach po to, żeby lepiej dbać o interes Polski - tłumaczył. 

Ile będzie kosztować piątka Kaczyńskiego?

Piątka Kaczyńskiego będzie droższa niż wyliczali to eksperci. Rząd oficjalnie ogłosił, ile będą kosztowały obiecane w ostatnią sobotę: 500+ na pierwsze dziecko, trzynastki dla emerytów, obniżki podatków i odbudowa PKS-ów. Budżet państwa zapłaci za to nawet 43 miliardy złotych rocznie. Wcześniej eksperci mówili o 30-40 miliardach.


Minister Ardanowski przyznał 264 miliony złotych nagród w instytucjach podległych jego resortowi

"Dobra zmiana" w ministerstwie rolnictwa trwa. Rok temu gromy sypały się na głowę ówczesnego ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, że jego resort przeznaczył na różnego rodzaju nagrody i premie w różnych podległych instytucjach 173 miliony złotych. Okazuje się, że Jan Krzysztof Ardanowski, następca Jurgiela na tym stanowisku, jeszcze hojniej rozdaje pieniądze.

Niesiołowski złożył wniosek, w którym zrzekł się immunitetu

Poseł Stefan Niesiołowski (PSL-UED) złożył wniosek, w którym zrzekł się immunitetu. Taką informację przekazał dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.Sylwia Spurek: W szkołach publicznych nie powinno być symboli religijnych

"W sferze publicznej, w budynkach użyteczności publicznej, w szkołach publicznych nie powinno być symboli religijnych" - oświadczyła Sylwia Spurek, szefowa doradców ds. społecznych partii "Wiosna" Roberta Biedronia. Czy "Wiosna" będzie dążyła do zdjęcia krzyży ze ścian w polskich szkołach? "Będziemy rozmawiali z ludźmi o tym, czy te krzyże ich bolą, czy te krzyże chcą pozostawić" - mówiła Spurek w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. I dodała, że jest to "kwestia, która budzi duże emocje".

Władysław Pasikowski o "Kurierze" i "Psach 3"

"Mam dla państwa miłą wiadomość, a przynajmniej dla części z państwa. Brzmi ona tak - jak tylko skończę ten film ("Kurier" - przyp. red.), zaczynam zdjęcia do filmu "Psy 3"" - zapowiedział reżyser Władysław Pasikowski w rozmowie z dziennikarką RMF FM Katarzyną Sobiechowską-Szuchtą. Dodał, iż ma nadzieję, że kolejna część kultowej serii powstanie w przeciągu tego roku.