Piłkarze Ruchu Chorzów w przyszłym sezonie będą grali na zapleczu Ekstraklasy. W finale baraży o awans do pierwszej ligi "Niebiescy" pokonali 4:0 Motor Lublin.

Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla Ruchu. W 7 minucie rzut karny na bramkę zamienił Michał Mokrzycki. W 26. minucie było już 2:0. Sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Daniel Szczepan.

Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Druga mogła rozpocząć się lepiej dla Motoru. W 48. minucie lublinianie mieli rzut karny, ale nie wykorzystał go Rafał Król.

W 68. minucie swojego drugiego gola w tym spotkanie zdobył Szczepan. Napastnik Ruchu w 84. minucie skompletował hat-tricka, ostatecznie ustalając wynik spotkania na 4:0.

Ruch dołącza zatem do Stali Rzeszów i Chojniczanki Chojnice i te zespoły będą grały w przyszłym sezonie w pierwszej lidze.

Chorzowianie na zaplecze Ekstraklasy wracają po 4 latach.