Manchester United oficjalnie ogłosił, że nowym trenerem drużyny został Niemiec Ralf Rangnick. Szkoleniowiec będzie prowadził zespół do końca sezonu, później zostanie konsultantem klubu na następne 2 lata.

Decyzja została oficjalnie ogłoszona na stronie internetowej klubu. Ralf jest jednym z najbardziej szanowanych trenerów i innowatorów w europejskiej piłce. Był naszym kandydatem numer jeden na posadę menedżera  - mówi John Murtough, dyrektor piłkarski klubu. Wszyscy w klubie nie mogą się doczekać współpracy z nim w tym sezonie i w kolejnych dwóch latach w jego roli doradczej - dodaje.

Niemiec musi jeszcze uzyskać pozwolenie na pracę w Wielkiej Brytanii.

Jestem podekscytowany dołączeniem do Manchesteru United. Skupię się na tym, aby ten sezon był udany dla klubu. Drużyna jest pełna talentów i ma świetną równowagę młodości i doświadczenia. Wszystkie moje wysiłki sprowadzą się do tego, aby pomóc piłkarzom w realizacji ich potencjału, zarówno indywidualnie jak i zespołowo - ­mówi Rangnick.

Rangnick - trener i dyrektor

Rangnick jako trener przez wiele lat pracował w lidze niemieckiej, a w ostatnich latach pełnił funkcję dyrektora sportowego drużyn spod znaku Red Bulla (RB Lipsk i Red Bull Salzburg). Odpowiadał za rozwijanie tych klubów. W ostatnich miesiącach pracował dla Lokomotiwu Moskwa.

Rangnick przejmie prowadzenie drużyny do końca sezonu, a potem jako konsultant będzie zarządzał drużyną z Manchesteru.

United w tym roku prezentują się poniżej oczekiwań. Drużyna z Old Trafford zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli i to słabe wyniki w lidze były głównym powodem zwolnienia poprzedniego szkoleniowca Norwega Ole Gunnara Solskjaera.