Adam Małysz zajął 6. miejsce we wczorajszym konkursie skoków narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Zawody, podobnie jak przedwczoraj, wygrał Austriak Martin Hoellwarth. 2. i 3. miejsce na podium zajęli jego rodacy: Andreas Goldberger i Andreas Kofler.

Po pierwszej serii Małysz był dopiero 11., ale dzięki dobremu występowi w finałowej kolejce przesunął się o 5 „oczek”. Dobrze skakał także Marcin Bachleda. Zajął 18. miejsce. Na 30. pozycji zawody zakończył zaś syn trenera polskich skoczków, Tomisław Tajner.

Największą niespodzianką wczorajszego konkursu był zapewne bardzo słaby występ dotychczasowego lidera Pucharu Świata Sigurda Pettersena. Norweg nie zdołał zakwalifikować się nawet do finałowej „30”.

Dzięki zwycięstwu, Martin Hoellwarth zdołał wyprzedzić Norwega w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Adam Małysz zajmuje 3. miejsce.

Wyniki wczorajszego konkursu

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

W sobotnich zawodach na tej samej skoczni Adam Małysz zajął 3. miejsce. Najlepszy był Hoellwarth, który wyprzedził Pettersena.