Adam Małysz wywalczył złoto w dzisiejszych zawodach w Zakopanem. Zdobył tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich, ustanawiając jednocześnie nowy rekord Wielkiej Krokwi – 136,5 m. Drugi był Tomasz Pochwała. Brąz zdobył Robert Mateja.

Po pierwszej serii zawodów mistrzostw Polski w skokach narciarskich Adam Małysz był dopiero 4. Dwukrotny zdobywca Pucharu Świata wylądował na 127 m. Jednak w drugiej serii pokazał klasę i skoczył na odległość na 136,5 m. To nowy rekord skoczni.

Najlepszy w pierwszej serii był Tomasz Pochwała, który ostatecznie zajął drugie miejsce i zdobył tytuł wicemistrza kraju. Trzecie był Robert Mateja.

Zawody obserwował zakopiański reporter RMF Maciej Pałahicki. Posłuchaj jego relacji:

Trener Apoloniusz Tajner podał skład drużyny na 51. Turniej Czterech Skoczni. Obok tegorocznego mistrza Polski Adama Małysza i wicemistrza Tomasza Pochwały w zawodach wezmą udział Marcin Bachleda i Tomisław Tajner.

10 najlepszych skoczków MP w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.