Adam Małysz, Robert Mateja, Kamil Stoch, Krystian Długopolski oraz Marcin Bachleda wyjadą na pierwsze zawody Pucharu Świata do fińskiego Kuusamo - poinformował drugi trener reprezentacji Łukasz Kruczek.

W związku z brakiem śniegu podczas przygotowań - podkreślał podczas konferencji prasowej Kruczek - pierwsze zawody PŚ mogą być "dziwne", a wyniki niemiarodajne.

Skład reprezentacji na najważniejszą imprezę sezonu - Igrzyska Olimpijskie w Turynie, poznamy w połowie stycznia. Najlepszy polski skoczek, Adam Małysz już zapowiedział, że będzie walczył o czołowe lokaty podczas igrzysk. Będzie ciężko, ale będziemy walczyć - podkreślił. Małysz zaznaczył, że znajdzie się w komfortowej sytuacji - nie będzie na nim ciążyła presja, że jest najlepszym skoczkiem i musi wygrać.

Który z Polaków będzie w tym sezonie najmocniej "deptał po piętach" Małyszowi? To trudne pytanie. Jest Kamil Stoch, jest Marcin Bachleda, jest Wojtek Skupień, Krystian Długopolski, są młode chłopaki, które coraz lepiej skaczą. Trudno powiedzieć, czy to oni mnie, czy ja im będę „deptał po piętach” - powiedział Małysz.