Drużynowy konkurs skoków na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym we włoskiej miejscowości Predazzo wygrali Finowie. Srebro zdobyli Japończycy, brąz Norwegowie. Polacy zajęli 7. miejsce.

W zawodach wzięło udział 13 zespołów. Polaków reprezentowali: Robert Mateja, Tomisław Tajner, Marcin Bachleda oraz aktualny mistrz świata na skoczni k-120 metrów Adam Małysz.

Polacy zajęli odległą 7. pozycję, jednak pocieszeniem dla polskich kibiców są z pewnością najdłuższe skoki w konkursie Adama Małysza. Polak w pierwszej serii skoczył 133,5 m, w drugiej serii wylądował o pół metra dalej. Skoczek z Wisły wrócił do fenomenalnej formy.

WYNIKI KONKURSU DRUŻYNOWEGO W PREDAZZO

Podczas serii treningowych najlepsze wyniki uzyskał Norweg Lars Bystoel. W treningu wzięło udział zaledwie 31 zawodników. Z pierwszej 15. Pucharu Świata startowało sześciu skoczków. Z polskiej ekipy ćwiczył tylko Tomasz Pochwała, który nie startował we wczorajszym konkursie indywidualnym.