Polska przegrała wczoraj w Warszawie z Łotwą 0:1 w drugim meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2004 w Portugalii. W tabeli grupy 4. nieoczekiwanie prowadzi Łotwa. Podopieczni Zbigniewa Bońka z trzema punktami na koncie zajmują drugie miejsce. Szwedzi znów zremisowali 1:1, tym razem z Węgrami.

Przez pierwsze 20 minut inicjatywa, tradycyjnie już, należała do biało-czerwonych. Dwukrotnie Artur Wichniarek i raz Maciej Żurawski znaleźli się w dobrych pozycjach, ale nie udało im się trafić w światło bramki.

W 27. minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście, a mocny strzał Laizansa w dobrym stylu obronił Dudek. Polski bramkarz był już jednak bezradny trzy minuty później, kiedy to znów Laizans nieatakowany przymierzył z 18 metrów.

Druga połowa w wykonaniu podopiecznych Zbigniewa Bońka była jeszcze gorsza. Nie potrafiliśmy stworzyć dobrej sytuacji, a nasze ataki przypominały bicie głową w mur. To jest tylko piłka. Gramy dalej - skomentował porażkę selekcjoner.

W drugim meczu grupy 4 Szwedzi zremisowali w Sztokholmie z reprezentacją Węgier 1:1. To drugi remis Skandynawów w eliminacjach – wcześniej zremisowali z Łotwą, także 1:1. San Marino, piąta drużyna „polskiej” grupy w tej kolejce pauzowała.

Więcej o eliminacjach do Mistrzostw Europy 2004 w Portugalii - tabele, wyniki, opinie - znajdziecie na portalu Interia.pl