Reprezentacja Polski w siatkówce pokonała w piątym meczu Pucharu Świata reprezentację Włoch 3:0. To czwarte zwycięstwo biało-czerwonych w tym turnieju. Podopieczni Vitala Heynena zajmują 2. miejsce w tabeli.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, jednak dość szybko Polacy zaczęli przejmować inicjatywę. Na pierwszej przerwie technicznej było już 8:5, a przewaga naszej kadry jeszcze rosła. W pewnym momencie wynosiła ona nawet pięć "oczek".

Na drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzili 16:13, a potem 20:15. Wiadomo już wtedy było, że tylko kataklizm zabierze im zwycięstwo w tym meczu. Ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali 25:18 i objęli prowadzenie w całym spotkani - pisze Onet.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy. Początkowo gra była wyrównana, ale Polacy z każdą chwilą budowali coraz większą przewagę. Na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzili 8:6. W kolejnych akcjach Polacy powiększali przewagę, ale ostatecznie podopieczni Heynena złapali rytm i nie pozwolili Włochom rozwinąć skrzydeł. Na drugiej przerwie technicznej nasi kadrowicze prowadzili 16:13, a potem utrzymywali różnicę czterech punktów. Końcówka seta to już popis Biało-Czerwonych, którzy wygrali 25:18.

Trzeci set zaczął się nie po myśli polskich siatkarzy. Włosi początkowo długo prowadzili jednym lub dwoma punktami. Potem na krótko to Biało-Czerwoni mieli przewagę, prowadząc 8:6 na przerwie technicznej, ale po kilku akcjach Włosi wrócili na prowadzenie 13:11. Przewaga naszym rywali nie trwała jednak długo, bowiem na drugiej przerwie technicznej Biało-Czerwoni prowadzili 16:15. Wydawało się, że to dobry moment, aby przypieczętować zwycięstwo, tym bardziej, że było już 19:17. Włosi szybko jednak wyrównali. Podopieczni Heynena nie straci jednak koncentracji i znów zbudowali sobie kilka punktów przewagi.

Mimo małych problemów w trzecim secie Polacy wygrali ostatecznie całe spotkanie 3:0 i mają na swoim koncie już cztery zwycięstwa. Zajmują także drugie miejsce w tabeli. Włosi mogą mieć problem z walką o medale, bowiem mają już trzy porażki i zajmują dziewiąte miejsce.

W następnej kolejce, która zostanie rozegrana w środę, Polacy zmierzą się z Rosją, a Włosi z Egiptem. Liderem jest reprezentacja Brazylii, która jeszcze nie przegrała na tym turnieju. Amerykanie, którzy wygrali z Polską, ponieśli już jedną porażkę - przegrali z Argentyną 2:3.