Polonia Warszawa pokonała na zakończenie 26. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy zamykającą ligową tabelę Cracovię 2:1. Tym samym zespół ze stolicy zbliżył się w tabeli do czołowej trójki.

"Czarne Koszule" wykorzystały fakt, że w miniony weekend nie potrafił wygrać żaden zespół z czołowej trójki. Legia, Śląsk i Ruch wywalczyły tylko po 1 punkcie. Dzięki wygranej Polonia zmniejszyła stratę do "Niebieskich" do zaledwie jednego punktu. Już w najbliższy piątek obie drużyny zagrają przy Konwiktorskiej w bezpośrednim meczu, który może zmienić układ tabeli.

Pojedynek Polonii z Cracovią ustawiła szybko zdobyta bramka. Już w 3. minucie Władimira Dwaliszwiliego sfaulował Marcin Kaczmarek. Gruzin sam postanowił wykonać "jedenastkę" i nie pomylił się. W pierwszej połowie warto odnotować jeszcze atomowe uderzenie Tomasza Jodłowca, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Co ciekawe, większe posiadanie piłki miała w pierwszej części gry Cracovia - nie miało to jednak przełożenia na akcje podbramkowe.

Wynik zmienił się dopiero w 70. minucie gry. Polonia przeprowadziła szybką kontrę. Z lewej strony dośrodkował Brzyski, a piłkę do siatki z bliska skierował Edgar Cani. Po chwili mogło być już 3:0. Piłka wpadła nawet do bramki, ale sędzia uznał, że strzelec - Bruno - był na spalonym. Brazylijczyk kilka minut później miał jeszcze jedną dobrą okazję, ale jego strzał wybronił Kaczmarek.

Cracovii udało się zdobyć honorową bramkę. Cotra sfaulował w polu karnym skaczącego do piłki van der Biezena i obejrzał drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Holender pewnie zamienił "jedenastkę" na gola. W ostatnich minutach "Pasy" nie były jednak w stanie pokusić się o wyrównującą bramkę i nadal zamykają ligową tabelę z 4 punktami straty do zajmującej "bezpieczną pozycję" Lechii.

Polonia Warszawa - Cracovia Kraków 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Władimir Dwaliszwili (4-karny), 2:0 Edgar Cani (70), 2:1 Koen van der Biezen (87-karny).

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Marcin Baszczyński, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Dorde Cotra - Paweł Wszołek (59. Bruno Coutinho), Łukasz Piątek, Łukasz Trałka, Tomasz Brzyski (70. Pavel Sultes) - Władimir Dwaliszwili (87. Maciej Sadlok), Edgar Cani.

Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Mateusz Żytko, Milos Kosanovic, Arkadiusz Radomski, Bojan Puzigaca - Aleksejs Visnakovs (70. Sebastian Szałachowski), Vladimir Boljevic (85. Mateusz Bartczak), Andraz Struna, Sławomir Szeliga (64. Hesdey Suart), Marcin Budziński - Koen van der Biezen.