Korona Kielce pokonała Polonię Warszawa 3:0 w ostatnim meczu 23. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Bohaterem spotkania był obrońca gospodarzy Paweł Golański. Strzelił pierwszą bramkę, a przy trzeciej asystował. Dzięki wygranej kielczanie awansowali na 4. miejsce w tabeli kosztem "Czarnych Koszul".

W pierwszej połowie spotkania bramki nie padły, choć obie drużyny miały dogodne. Korona strzeliła nawet gola, ale arbiter słusznie go nie uznał. Bliski szczęścia był także Stano, ale jego strzał ofiarnie zablokował Todorovski. Gracze Polonii mogli z kolei prowadzić po ładnym uderzeniu Jeża.

Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszym kwadransie drugiej części gry. Pierwszy do siatki trafił Golański. Prawy obrońca Korony rozpoczął akcję, później dość nieoczekiwanie znalazł się wpolu karnym i strzałem z 7 metrów pokonał Przyrowskiego. Piłkarze "Czarnych Koszul" nie zdążyli się otrząsnąć, a zrobiło się 2:0. Na połowie gości piłkę przejął Golański i zagrał świetną piłkę do Lecha. Ten mógł strzelać, ale podał wzdłuż bramki do Korzyma, który dopełnił formalności.

Trener Jacek Zieliński chciał wprowadzić Brzyskiego i Caniego. Kiedy obaj stali przy linii bocznej, kielczanie zdobyli trzeciego gola. Dośrodkował Golański, a głową piłkę do bramki skierował Lenartowski. Wysokie prowadzenie nie rozluźniło gospodarzy, którzy groźnie atakowali. W 80. minucie szarżującego Łuczaka sfaulował tuż przed polem karnym Sadlok - dostał czerwoną kartkę. Z rzutu wolnego minimalnie obok słupka strzelił Vuković. Wynik meczu nie uległ już zmianie, choć świetną okazję miał Cani.

Korona Kielce - Polonia Warszawa 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Paweł Golański (48), 2:0 Maciej Korzym (54), 3:0 Artur Lenartowski (59-głową)

Żółta kartka - Korona Kielce: Kamil Kuzera, Paweł Sobolewski, Paweł Golański. Polonia Warszawa: Maciej Sadlok, Paweł Wszołek, Dorde Cotra, Aviram Baruchyan, Robert Jeż, Edgar Cani. Czerwona kartka - Polonia Warszawa: Maciej Sadlok (80).

Sędzia: Daniel Stefański( Bydgoszcz). Widzów 8˙012.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski - Maciej Korzym (77. Mateusz Łuczak), Aleksandar Vukovic, Paweł Sobolewski, Artur Lenartowski, Kamil Kuzera (74. Jacek Kiełb) - Łukasz Jamróz (46. Grzegorz Lech).