Spore problemy kadrowe przeżywa piłkarska reprezentacja Polski w przeddzień meczu z Belgią w eliminacjach Mistrzostw Europy. Kontuzje i choroby wykluczyły z gry Jacka Krzynówka i Mariusza Lewandowskiego.

O kontuzji Grzegorza Rasiaka czy Arka Radomskiego wiedzieliśmy dużo wcześniej. Niespodzianki to choroba Lewandowskiego, a przede wszystkim niespodziewany uraz Jacka Krzyżówka. Dlatego Krzyżówek nie zagra i opuścił kadrę.

Rzecznik reprezentacji Kazimierz Oleszek przyznaje, że brak aż tylu podstawowych zawodników to prawdziwy dramat. Nie poradzi jednak bezradne rozkładanie rąk: Taka jest czasami sytuacja. To jest futbol i z tego co słyszałem to 8 zawodników ostatnio wycofało się z reprezentacji Anglii, która jutro rozgrywa mecz z Holandią. Nie jest to oczywiście komfortowa sytuacja, ale trzeba jakoś sobie z tym poradzić. Braki trzeba łatać - w trybie pilnym został powołany Sebastian Szałachowski – i być dobrej myśli.

Mecz cieszy się w Belgii olbrzymim zainteresowaniem – sprzedano ponad 40 tys. biletów. Do Brukseli wybiera się też 12 Polaków. Początek o godz. 20.30. "Biało-czerwoni" zajmują IV miejsce w grupie z dorobkiem, podobnie jak Belgia, 7 punktów.

Kadra reprezentacji Polski na mecz z Belgią:

Bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Tomasz Kuszczak

(Manchester United);

Obrońcy: Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Marcin Baszczyński (Wisła Kraków), Jacek Bąk (Al-Ryyan), Dariusz Dudka (Wisła Kraków), Marcin Wasilewski (Lech Poznań), Grzegorz Bronowicki (Legia Warszawa);

Pomocnicy: Radosław Sobolewski (Wisła Kraków), Euzebiusz

Smolarek (Borussia Dortmund), Jakub Błaszczykowski (Wisła

Kraków), Łukasz Garguła (GKS Bełchatów), Przemysław Kaźmierczak (Boavista Porto), Rafał Murawski (Lech Poznań);

Napastnicy: Tomasz Frankowski (Tenerife), Maciej Żurawski

(Celtic Glasgow), Radosław Matusiak (GKS Bełchatów), Paweł

Brożek (Wisła Kraków), Sebastian Szałachowski (Legia Warszawa).