Polska przegrała w Nagoi z Kubą 0:3 (18:25, 26:28, 23:25) w meczu grupy E mistrzostw świata siatkarek. Był to ostatni mecz reprezentacji Polski w mistrzostwach świata, która została wyeliminowana z rywalizacji i zajmie miejsca poza czołową dwunastką.

Polki rozpoczęły niedzielne spotkanie taką samą szóstką jak w sobotę przeciw Turcji. Gra była wyrównana do pierwszej przerwy technicznej, gdy rywalki prowadziły 8:6. Potem Kubanki uzyskały większą przewagę i utrzymały ją do końca partii.

W drugim i trzecim secie reprezentacja Polski zagrała dobrze i była wyrównanym przeciwnikiem siatkarek kubańskich. Potrafiła uzyskać kilka przewagi. Jednak następnie, po serii błędów, traciła prowadzenie. Tak było m.in. po drugiej przerwie technicznej drugiego seta, kiedy rywalki odrobiły straty przy prowadzeniu Polek 16:11.

Mocna zagrywka Polek odrzuciła Kubanki od siatki i pozwoliła ponownie mistrzyniom Europy na prowadzenie (21:18). Polska miała piłkę setową, ale przegrała 26:28.

W trzecim secie Katarzyna Skowrońska-Dolata zamieniła Kamilę Frątczak. Oba zespoły rozegrały wyrównanego seta, a ostatecznie zwyciężyła Kuba 25:23.

W innym spotkaniu grupy E Serbia i Czarnogóra pokonała Tajwan 3:2 (25:22, 24:26, 19:25, 25:15, 15:13). Serbia i Czarnogóra została, obok Brazylii i Rosji, trzecim półfinalistą mistrzostw świata. Z kolei zwycięstwo Korei Południowej nad Turcją 3:0 spowodowało, że biało-czerwone zajęły ostatnie miejsce w tej grupie.

W spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie F Brazylia wygrała w Osace z Rosją 3:1 (27:29, 25:14, 27:25, 25:22). Oba zespoły nie przegrały wcześniej żadnego meczu w mistrzostwach.

Polska: Bełcik (3 pkt), Frątczak (6), Pycia (12), Liktoras (7), Mirek (7), Rosner, Zenik (libero) oraz Maj, Podolec (8), Skowrońska-Dolata (2).

Kuba: Ruiz Luaces (10), Santos Allegne (10), Carrillo De La Paz (18),Gonzalez Dias, Mesa Luaces, Calderon Diaz (12), Arredonto Reyes (libero) oraz Ortiz Charro, Carcases Opon.