Niecodzienna akcja w Katowicach. Każdy kibic, który zdecyduje się oddać krew, weźmie udział w specjalnej loterii; wygrać można bilet na niedzielny mecz Polska - Dania na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Dawcy mogą się zgłaszać do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Ale nie tylko…

Krew można także oddać podczas wyjazdowych akcji Centrum – w specjalistycznym autobusie-ambulansie. W piątek w godz. 9-15 krew będzie pobierana w Tychach przy domu handlowym Azet, natomiast w dniu meczu - przed Stadionem Śląskim w Chorzowie, od godz. 12. Spotkanie Polska - Dania rozpocznie się o 16.

Na ten ostatni sprawdzian reprezentacji kraju przed Euro-2008 PZPN przekazał RCKiK 100 biletów. "Taki podarunek należy się naszym dawcom, a może będzie to impuls dla tych osób, które dotychczas o oddawaniu krwi nie pomyślały. Szukamy każdej sposobności, by do tego zachęcić" – mówi Katarzyna Błaszczyńska z Centrum Krwiodawstwa.

Przypominamy, aby oddać krew trzeba mieć co najmniej 18 i nie więcej, niż 65 lat oraz cieszyć się dobrym zdrowiem. Trzeba wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem i podać numer PESEL. Nie można być pod wpływem alkoholu.