W eliminacjach byliśmy tak mocni, że pokonaliśmy nawet faworyzowaną Portugalię, wicemistrzów Europy. Ale początki wcale nie wyglądały tak różowo. Polacy przegrali z Finlandią, zremisowali z Serbią; wtedy nawet kibice stracili wiarę w biało-czerwonych.

2 września 2006.

Bramki: Garguła 90' - Litmanen 54' i 76' z karnego , Vayrynen 85'

To była klęska, kubeł zimnej wody na rozgrzane głowy piłkarzy i kibiców. Po słabym meczu Polska przegrała w Bydgoszczy z Finami. Media krytykują nowego trenera Leo Beenhakkera.

6 września 2006.

Bramki: Matusiak 30' - Lazović 71'

Tym razem podopieczni Leo Beenhakkera zaprezentowali się znacznie lepiej aniżeli w spotkaniu z Finlandią, rywali jednak nie udało się nam pokonać. Zremisowali przy pustych trybunach w Warszawie.

7 października 2006.

Bramka: Smolarek 52'

Porażka, remis i w końcu zwycięstwo. Niewielkie i trochę wymęczone, ale zwycięzców przecież nikt nie sądzi. Gola strzelił Euzebiusz Smolarek

11 października 2006

Bramki: Smolarek 9' i 18' - Nuno Gomez 90'

Polacy zaczarowali boisko w Chorzowie! Bohaterem został Ebi Smolarek, który strzelił dwa gole i sprawił, że niemożliwe stało się możliwe – Polska wygrała z Portugalią 2:1. To był jeden z najlepszych meczów reprezentacji Polski od wielu lat. To wtedy 40 tys. kibiców na Stadionie Śląskim w Chorzowie i miliony przed telewizorami zaczęli wierzyć, że awans do Euro może nie jest poza naszym zasięgiem.

15 listopada 2006

Bramka: Matusiak 19'

Zwycięstwo nad Portugalią dodało sił naszym piłkarzom. W Belgii to biało-czerwoni byi faworytami i nie zawiedli. Po tym spotkaniu Polska awansowała na III miejsce w grupie.

24 marca 2007

Bramki: Bąk 2', Dudka 5', Łobodziński 33', Krzynówek 58', Kaźmierczak 83'

”Biało-czerwoni” pokazali, że na początek piłkarskiej wiosny są w wyśmienitej formie. Rozbili w puch Azerów i udowodnili, że są świetnie rozumiejącym się zespołem, który potrafi ze sobą współpracować, nawet gdy kilka ogniw nie może grać.

28 marca 2007

Bramka: Żurawski 26',

Apetyt rośnie w miarę jedzenia… Po efektownym zwycięstwie nad Azerbejdżanem wszyscy liczyli na podobne w meczu z Armenią w Kielcach. Wygrana rzeczywiście była, ale padł tylko jeden gol. Po siedmiu meczach Polska ma 16 punktów i prowadzi w tabeli grupy A.

2 czerwca 2007

Bramki: Subasic 5' - Smolarek 63', Krzynówek 66', 90'

Pierwsze piętnaście minut to była dobra lekcja. Wyciągniemy z niej wnioski i wykorzystamy w przyszłości - zapewnił po meczu selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Leo Beenhakker. Bo zaczęło się źle, od bramki Azerów. Skończyło się dobrze – szóstym zwycięstwem z rzędu w tych eliminacjach.

6 czerwca 2007

Bramka: Mchitarjan 65'

Kompromitacja. Nic dodać, nic ująć. Było to pierwsze zwycięstwo Ormian w pojedynkach z Polską.

8 września 2007

Bramki: Maniche 50', Ronaldo 73' - Lewandowski 44', Krzynówek 87'

Krzyżnówek bohaterem narodowym – to on w ostatnich minutach uratował remis w Lizbonie. A porażka mogła pogrzebać nasze szanse na awans do Euro 2008.

12 września 2007.

Polacy bezbramkowo zremisowali z Finlandią i utrzymali pozycję lidera grupy A. Strat do biało-czerwonych nie odrobiła Portugalia, która zremisowała u siebie z Serbią 1:1.

13 października 2007

Bramki: Smolarek 55', 64' i 65' - Biakow 20'

Hat-trick wielkiego Euzebiusza Smolarka znacznie przybliżył Polaków do pierwszego w historii awansu do finałów Mistrzostw Europy. Ale wynik nie świadczy o przebiegu spotkania: najpierw bramkę strzelili Kazachowie, później na stadionie Legii padło oświetlenie. Potem wszyscy mieli już jasność - podopiecznym Leo Beenhakkera wystarczyło zwycięstwo w kolejnym meczu z Belgią…

17 listopada 2007

Bramki: Smolarek 45' i 50'

I stało się! Polscy piłkarze nie dali sobie wydrzeć historycznego awansu do finałów mistrzostw Europy. Bohaterem znów był Smolarek, autor dwóch pięknych goli.

21 listopada 2007

Bramki: Zigić 69', Lazović 71' - Murawski 28', Matusiak 47'

Dla Polaków to był mecz o pietruszkę – awans był w kieszeni, a remis wystarczył do zajęcia pierwszego miejsca w grupie.