Po słabszych ostatnich występach w PŚ w skokach narciarskich, tym razem Adam Małysz pokazał, że nadal należy do światowej czołówki. Nasz najlepszy skoczek zajął 5. miejsce. Zwyciężył Fin Matti Hautamaeki.

Małysz po I serii, w której skoczył 223,5 (tylko o 1,5 m gorzej od własnego rekordu Polski), i zajmował 4. miejsce, w drugiej nieco zaspał na progu i w efekcie osiągnął tylko 214,5 m. Wystarczyło to na zajęcie 5. miejsce.

Zwyciężył po raz szósty z rzędu Fin Matii Hautamaeki, który drugiego Austriaka Andreasa Widhoelzla wyprzedził o zaledwie 0,1 pkt. Trzeci był Norweg Bjoern Einar Romoeren, który w drugiej serii oddał najdłuższy skok w konkursie - 228,5 m. Dzięki temu przesunął się z 13. na 3. miejsce.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Żeby się dostać do serii finałowej trzeba było przekroczyć granicę 200 metrów. W sumie pierwszego dnia zawodów, licząc także serię próbną, w Planicy oddano 85 skoków powyżej 200 metrów.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, którą wygrał Fin Janne Ahonena, Małysz zajmuje czwarte miejsce, a do trzeciego Mattiego Hautamaeki'ego traci 40 punktów. Dziś Ahonen zajął 17 miejsce - nota 403,4 (skoki 215,0 - 219,5).