Borussia Dortmund wygrała w sobotę 2:0 z Borussią Moenchengladbach. Dzięki zwycięstwu - już na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek - zapewniła sobie tytuł mistrzowski. W ekipie występuje trzech reprezentantów Polski - Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.

Borussia od pierwszych minut spotkania z Borussią Moenchengladbach była drużyną lepszą i stwarzała groźne sytuacje. Jej imienniczka z Moenchengladbach mogła liczyć jedynie na kontry, żadna z nich nie była jednak skuteczna.

Cegiełkę do zwycięstwa dołożył najlepszy napastnik Borussii Robert Lewandowski, który asystował przy drugiej bramce strzelonej w 59. minucie przez Japończyka Shinji Kagawę. Sam również był kilkukrotnie bliski trafienia, ale zabrakło mu precyzji. Wynik meczu otworzył jeszcze w pierwszej połowie (23. min.) Chorwat Ivan Perisic.

Feta na murawie

Po ostatnim gwizdku sędziego na murawie rozpoczęła się wielka feta. Na boisku pojawiły się m.in. partnerki i żony piłkarzy oraz ich dzieci, a zawodnicy dostali olbrzymi kufel piwa i oblewali się nawzajem. Jakub Błaszczykowski, przebrany jak pozostali gracze w czarną koszulkę z żółtym napisem "mistrz Niemiec 2012", jako pierwszy "oberwał" od trenera Juergena Kloppa.

Ósmy tytuł ekipy z Dortmundu

Ekipa prowadzona przez Juergena Kloppa ma 75 punktów, a drugi w tabeli Bayern Monachium traci osiem punktów, a to oznacza, że w dwóch pozostałych meczach nie zdoła tego zniwelować. Jest to ósmy tytuł mistrzowski Borussii Dortmund w historii klubu. Wcześniej zdobywała go w latach: 1956, 1957, 1963, 1995, 1996, 2002 i 2011.

Nasz sukces nie opiera się na słabości innych. My byliśmy po prostu tak silni - skomentował menadżer klubu Hans-Joachim Watzke. Ekipa z Dortmund może ten sezon zakończyć dubletem. 12 maja zagra w Berlinie przeciwko Bayernowi Monachium w finale Pucharu Niemiec.