Legia pokonała w derbach Warszawy Polonię na jej stadionie 2:1 i umocniła się na prowadzeniu w tabeli piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. Zwycięskiego gola zdobył już w doliczonym przez sędziego czasie gry Dominik Furman.

56. ligowe derby stolicy w końcówce dostarczyły kibicom sporo emocji, a wynik był sprawą otwartą do ostatniego gwizdka sędziego. Lider prowadził od 51. minuty, po 12. w sezonie golu Serba Danijela Ljuboi, który prowadzi w klasyfikacji strzelców. Do zdobycia bramki przez Legię przyczynił się też bramkarz "Czarnych Koszul" Sebastian Przyrowski, który popełnił błąd, wychodząc do dośrodkowania z rzutu wolnego i nie łapiąc piłki.

W 86. minucie do remisu doprowadził Łukasz Piątek, który z bliska głową wepchnął piłkę do siatki, choć zawodnicy Legii ostro protestowali, gdyż uważali, że polonista był na spalonym.

Już w doliczonym przez arbitra czasie gry składną akcję Legii na zwycięskiego gola zamienił głową rezerwowy Dominik Furman. On i koledzy oszaleli z radości, a prezes klubu Bogusław Leśnodorski wyraźnie odetchnął z ulgą.

W historii spotkań między tymi zespołami, która sięga 1921 roku, lepszy bilans mają legioniści - w sobotę wygrali po raz 24., 17-krotnie padł remis, a 15 zwycięstw zanotowała Polonia. Piłkarze strzelili dotychczas 160 goli - 99 Legia, a rywale - 61.

Na stadionie przy ul. Konwiktorskiej drużyna trenera Jana Urbana wygrała jednak po niemal siedmioletniej przerwie. Dzięki temu ma w dorobku 43 pkt i o siedem wyprzedza Lecha Poznań, który w poniedziałek zagra w Szczecinie z Pogonią, oraz o dziewięć Górnika Zabrze.

Polonia Warszawa - Legia Warszawa 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Danijel Ljuboja (51), 1:1 Łukasz Piątek (86), 1:2 Dominik Furman (90+1).

Żółte kartki: Polonia Warszawa - Paweł Wszołek, Jakub Tosik, Aleksandar Todorovski, Tomasz Hołota, Martin Baran. Legia Warszawa - Jakub Wawrzyniak.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów: 4000.

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Jakub Tosik (85. Piotr Grzelczak), Aleksandar Todorovski, Martin Baran, Igor Morozov, Adam Pazio (59. Daniel Gołębiewski) - Miłosz Przybecki, Łukasz Piątek, Tomasz Hołota, Jacek Kiełb (67. Paweł Tarnowski) - Paweł Wszołek.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Tomasz Jodłowiec, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radovic, Ivica Vrdoljak, Daniel Łukasik (63. Dominik Furman), Jakub Kosecki - Danijel Ljuboja (84. Janusz Gol), Władimir Dwaliszwili (73. Marek Saganowski).