Piłkarze Legii Warszawa pokonali Górnika Zabrze 3:0 w piątkowym spotkaniu 19. kolejki ekstraklasy. Po jednej bramce zdobyli walczący o przedłużenie kontraktów Marek Saganowski i Danijel Ljuboja. Trzeciego gola strzelił Władimir Dwaliszwili, dla którego było to pierwsze ligowe trafienie w barwach warszawskiej drużyny.

Podopieczni Jana Urbana już na początku spotkania ruszyli do zdecydowanych ataków. Bardzo aktywni byli Radovic i Ljuboja. Swoją szansę miał także powołany do reprezentacji Polski na mecze z Ukrainą i San Marino Daniel Łukasik.

Gospodarze dostali pierwsze poważne ostrzeżenie w 21. Minucie. Tomasz Zahorski próbował wtedy pokonać Dusana Kuciaka efektownym uderzeniem piętą. Bramkarz Górnika bezradny był już w 33. minucie, kiedy Marek Saganowski wpakował piłkę do pustej bramki. Po przerwie34-latek drugi raz posłał piłkę do siatki, ale sędzia nie uznał gola z powodu pozycji spalonej.

Po pierwszych 45-minutach spotkanie zdecydowanie się wyrównało. Górnik nie potrafił jednak tego wykorzystać i w 67. minucie Legia podwyższyła prowadzenie po strzale Ljuboji. W końcówce spotkania gości dobił Dwaliszwili.

Dzięki piątkowemu zwycięstwu Legia z dorobkiem 40 punktów umocniła się na pozycji lidera. Górnik pozostał na czwartym miejscu, ale może go wyprzedzić Śląsk Wrocław, który ma taki sam dorobek punktowy, ale w niedzielę podejmuje Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Składy obu drużyn

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Inaki Astiz, Artur Jędrzejczyk, Jakub Wawrzyniak - Jakub Kosecki, Daniel Łukasik, Ivica Vrdoljak (68. Dominik Furman), Miroslav Radovic - Danijel Ljuboja (73. Tomasz Brzyski), Marek Saganowski (86. Władimir Dwaliszwili).

Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski - Paweł Olkowski, Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Seweryn Gancarczyk - Krzysztof Mączyński, Bartosz Iwan (68. Prejuce Nakoulma), Aleksander Kwiek, Mariusz Przybylski, Tomasz Zahorski (68. Grzegorz Bonin) - Wojciech Łuczak (75. Ireneusz Jeleń).