Prezydent Krakowa wystąpił do UEFA o pisemne uzasadnienie decyzji wykluczającej miasto z rozgrywek Euro 2012 – dowiedział się reporter RMF FM Maciej Grzyb. Jacek Majchrowski zwrócił się także do Polskiego Związku Piłki Nożnej o zwrot umowy dotyczącej zobowiązań Krakowa jako współorganizatora rozgrywek piłkarskich mistrzostw Europy.

Wczoraj piłkarskie władze ogłosiły, że Kraków i Chorzów odpadają z wyścigu o Euro 2012. Według Majchrowskiego oznacza to, że nieważna jest już umowa z UEFA podpisana przez krakowskich hotelarzy, która gwarantowała podczas turnieju niezmienną cenę usług. Dzisiaj pojawiły się wiadomości o tym, że Kraków będzie miejscem noclegowym dla tych, którzy jadą do Lwowa. Oczywiście, ze Kraków jest dla każdego, kto chce przyjechać do Krakowa, miejscem noclegowym, ale nie na tych warunkach, które proponowała UEFA, wymuszając na hotelarzach podpisanie pewnych umów - stwierdził prezydent miasta.

Majchrowski zaznaczył, że hotelarze podpisali umowy z UEFA na jego prośbę i dla dobra miasta. W tej chwili nie są zobowiązani tym absolutnie. Wyraźnie pan Platini powiedział, że Kraków został poza. Jak został poza, to z wszystkimi konsekwencjami – i w jedną, i w drugą stronę - powiedział. Posłuchaj:

W środę na konferencji w Bukareszcie szef UEFA ogłosił, że piłkarskie mistrzostwa europy w 2012 r. odbędą się w czterech polskich miastach: Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Na Ukrainie UEFA wybrała Kijów, Charków, Lwów i Donieck.