Piłkarz reprezentacji Niemiec i Borussii Dortmund Mario Goetze będzie pauzował od sześciu do ośmiu tygodni z powodu urazu pachwiny. To oznacza, że 19-letni pomocnik może wrócić na boisko najwcześniej na mecz wyjazdowy z FSV Mainz w połowie marca.

Według trenera mistrza Niemiec Juergena Kloppa, ze względu na młody wiek zawodnika nie wolno spieszyć się z jego powrotem do gry. Ostatni raz Goetze wystąpił na początku grudnia w zremisowanym 1:1 meczu z Kaiserslautern. Zmienił wówczas Jakuba Błaszczykowskiego, z którym wcześniej wygrywał rywalizację o miejsce w podstawowym składzie.

Goetze postrzegany jest jako jeden z najbardziej utalentowanych graczy młodego pokolenia występujących w Bundeslidze. Ma być kluczowym zawodnikiem reprezentacji Niemiec na mistrzostwach Europy, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie. Bez niego w składzie Borussia udanie zainaugurowała jednak wiosenne rozgrywki ligowe - wygrała na wyjeździe z Hamburgerem SV 5:1. Po dwie bramki zdobyli wtedy Robert Lewandowski i Błaszczykowski.