Bayern Monachium jest zainteresowany kupnem w przerwie letniej napastnika Borussii Dortmund Roberta Lewandowskiego. Odbyły się już wstępne negocjacje - poinformował niemiecki dziennik "Bild". Menedżer piłkarza odmówił komentarza.

Według informacji "Bilda", działacze bawarskiego klubu są pod wrażeniem uniwersalności i sporych umiejętności reprezentanta Polski. Atutem "Lewego" ma być też ogromna pracowitość, dzięki której stale robi postępy. Według niemieckich dziennikarzy, doszło już do wstępnych rozmów w sprawie transferu.

Czytałem ten artykuł, ale odmawiam komentarza - oświadczył jedynie menedżer napastnika Cezary Kucharski. Kilka dni temu przyznał jednak, że nie narzeka na zainteresowanie Lewandowskim, i nie wykluczył jego odejścia z Borussii po zakończeniu obecnego sezonu. Jego kariera pokazuje, że dla niego najlepsze są okresy dwuletnie, tak było w Lechu Poznań, tak dzieje się teraz w Dortmundzie. Teraz wart jest 15-20 milionów euro. Wierzę, że ta cena jeszcze wzrośnie po czerwcowym Euro - mówił.

Po 17 kolejkach Bundesligi Lewandowski z dorobkiem 12 trafień zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców. Prowadzi Mario Gomez z Bayernu Monachium z 16 golami.

Lewandowski trafił do Borussii z Lecha Poznań w czerwcu 2010 roku za około 4,5 mln euro. Z aktualnym mistrzem Niemiec związany jest do 30 czerwca 2014 roku.