Polska przegrała w Mariborze ze Słowenią 0:3 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Podopieczni Leo Beenhakkera spadli na piąte miejsce w tabeli i stracili praktycznie szanse na awans do przyszłorocznych rozgrywek w RPA.

Początek spotkania był dość chaotyczny. Obie drużyny nie potrafiły uspokoić gry. W 8. minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Ludovic Obraniak. Jego strzał został jednak zablokowany. Tymczasem Słoweńcy nabierali tempa – co raz częściej dochodziło do szybkich przejęć i kontrataków. W 13. minucie przełamali naszą obronę i zdobyli pierwszego gola. Na listę strzelców wpisał się Zlatko Dedic. Kolejne minuty to coraz bardziej nieporadna gra „biało-czerwonych”. Słoweńcy cały czas kontrolowali przebieg spotkania. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę meczu gospodarze podwyższyli wynik na 2:0. Tym razem Artura Boruca pokonał Milivoje Novakovic.

Druga część meczu to kompletna dominacja Słoweńców. Polacy wyglądali na zagubionych i nie potrafili znaleźć sposobu na skuteczne przełamanie oporu rywali. Co więcej, w 62. minucie stracili kolejną bramkę. Nasz bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Valtera Birsy. Ostatecznie "biało-czerwoni" przegrali to spotkanie 0:3. Mecz obserwował Wojciech Słoń z redakcji Faktów sportowych RMF FM. Posłuchaj relacji z Mariboru:

Dla piłkarzy reprezentacji Polski mecz ze Słowenią był jak finał mistrzostw świata. Zwycięzca zabrał pełną pulę i nadal się liczy w walce o wyjazd na mundial do RPA. Przegrany skazał się na banicję na najważniejszej imprezie sportowej świata.

Polska: 1. Artur Boruc - 14. Michał Żewłakow, 2. Bartosz Bosacki, 5. Dariusz Dudka, 3. Seweryn Gancarczyk - 16. Jakub Błaszczykowski, 18. Mariusz Lewandowski, 6. Roger Guereiro, 15. Ludovic Obraniak, 8. Jacek Krzynówek - 9. Paweł Brożek;

rezerwowi: 12. Łukasz Załuska, 4. Jakub Rzeźniczak, 7. Euzebiusz Smolarek, 11. Robert Lewandowski, 13. Marcin Komorowski, 10. Rafał Murawski, 17. Wojciech Łobodziński.

Słowenia: 1. Samir Handanovic - 2. Miso Brecko, 4. Marko Suler, 6. Matej Mavric, 13. Bojan Jokic - 10. Valter Birsa, 18. Aleksander Radosavljevic, 8. Robert Koren, 17. Andraż Kirm - 11. Milivoje Novakovic, 14. Zlatko Dedic;

rezerwowi: 12. Aleksander Seliga, 3. Andrej Komac, 5. Elvedin Dzinic, 7. Nejc Pecnik, 9. Zlatan Ljubijankić, 15. Branko Ilic, 16. Rene Krhin.