Mistrz Szkocji Celtic Glasgow niespodziewanie uległ na wyjeździe drużynie Falkirk 0:1. Całe spotkanie w barwach „The Bhoys” rozegrał bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski Artur Boruc.

Boruc skapitulował w 16. minucie po strzale głową Stevena Thomsona. 10 minut wcześniej Celtic nie wykorzystał doskonałej okazji do objęcia prowadzenia - strzał Craiga Beattiego z rzutu karnego obronił Kasper Schmeichel.

W 68. minucie na murawie pojawił się Maciej Żurawski. Nie zdołał jednak odmienić losów spotkania.

Była to druga z rzędu porażka Celticu w lidze - w poprzedniej kolejce przegrał z Glasgow Rangers 0:1. Mimo to "The Bhoys" prowadzą w tabeli - po 31 meczach mają na koncie 74 punkty i o 13 wyprzedzają Rangersów.