Jeden z najlepszych zawodników T-Mobile Ekstraklasy Abdou Razack Traore odejdzie z Lechii Gdańsk. Reprezentant Burkina Faso, który jest wiceliderem klasyfikacji ligowych strzelców, nie przedłuży swojej umowy z klubem. Jego kontrakt wygaśnie 31 grudnia i od stycznia 24-latek będzie wolnym zawodnikiem.

Rzecznik prasowy Lechii Michał Lewandowski przyznał, że klub złożył Traore propozycję przedłużenia umowy, ale zawodnik nie był zadowolony z jej warunków. Dwa tygodnie temu przedstawiliśmy Traore ostateczną wersję nowego kontraktu, ale menedżer piłkarza przekazał nam informację, że ta propozycja nie satysfakcjonuje Abdou. Nie jesteśmy już w stanie sprostać finansowym wymaganiom tego zawodnika i nie będziemy negocjować z nim innych warunków - powiedział rzecznik.

Gdański klub zaproponował Traore przedłużenie kontraktu o 2,5 roku. Nieoficjalnie wiadomo, że reprezentant Burkina Faso miałby zarabiać blisko 30 tysięcy euro miesięcznie.

Wszystko wskazuje na to, że oprócz 24-latka drużynę prowadzoną przez Bogusława Kaczmarka opuszczą także Litwin Vytautas Andriuskevicius i Patryk Tuszyński. Po odejściu Traore nie wiadomo natomiast, czy na listę transferową trafi inny napastnik - Piotr Grzelczak.

W tej sytuacji zimą może do Lechii dołączyć kilku nowych zawodników. Przed rundą rewanżową zamierzamy się wzmocnić. Nie ukrywam, że przydałoby się pozyskać co najmniej jednego piłkarza do każdej formacji - podsumował Kaczmarek.

Trafił do Lechii z Norwegii

24-letni Traore trafił do Lechii w trakcie sezonu 2010/2011 z norweskiego Rosenborga Trondheim. W biało-zielonych barwach rozegrał w ekstraklasie 64 mecze i strzelił 25 goli. W obecnych rozgrywkach zdobył dziewięć bramek i w klasyfikacji strzelców ustępuje jedynie Danijelowi Ljuboji z Legii Warszawa.