Wciąż nie zapadły decyzje, gdzie mają nocować i trenować piłkarskie drużyny, które przyjadą do Polski na Euro 2012. UEFA stawia bardzo surowe wymagania – co najmniej czterogwiazdkowy hotel ze spa i dwa boiska. Jak sprawdził reporter RMF FM Mateusz Wróbel, gotowych miejsc jest nadal bardzo niewiele.

Największym problemem są hotele. Potrzeba bowiem obiektów o bardzo wysokim standardzie, a tych jest w naszym kraju jak na lekarstwo. Rok przed piłkarskimi mistrzostwami wszystko ma być zapięte na ostatni guzik - zapewnia Katarzyna Meller ze spółki PL.2012. Wtedy też będzie znana ostateczna lista szesnastu wytypowanych przez UEFA centrów pobytowych. Jednak tak naprawdę to jeszcze nic nie oznacza. Menadżerowie drużyn piłkarskich mogą bowiem się nie zdecydować na żadne z zaproponowanych miejsc i równie dobrze wybrać hotel np. w Niemczech.

Jak wyglądają przygotowania w wielkopolskiej Opalenicy, która chciałaby zostać centrum pobytowym Euro 2012? Z burmistrzem Ryszardem Napierałą i miejscowymi biznesmenami rozmawiał reporter RMF FM Adam Górczewski. Posłuchaj: