Legia Warszawa utrzymała przewagę nad rywalami w tabeli piłkarskiej Ekstraklasy. Choć w pierwszych minutach meczu w Szczecinie na boisku rządzili piłkarze Pogoni, to jednak do bramki rywali trafiali piłkarze Legii. Drużyna Jana Urbana wygrała 3:0, a gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę.

Początek spotkania to przewaga Pogoni, która w pierwszym kwadransie powinna objąć prowadzenie. Już w 4. minucie gości musiał ratować Dusan Kuciak, który obronił uderzenie z bliska Ediego. Później słowacki bramkarz świetnie wybronił jeszcze strzał Roberta Kolendowicza i Takafumiego Akahoshi. To właśnie brazylijsko-japoński duet rozbijał celnymi podaniami obronę Legii, ale to zespół Jana Urbana zdobywał przed przerwą bramki.

Wynik w 16. minucie otworzył Daniel Ljuboja. Zza pola karnego uderzył Jakub Rzeźniczak. Piłka skozłowała tuż przed Radosławem Janukiewiczem, ten nie zdołał złapać futbolówki, dopadł do niej napastnik z Serbii i zdobył piątą bramkę w sezonie. Nie minęło pięć minut, a Legioniści podwyższyli wynik na 2:0. Tym razem Ljuboja obsłużył wspaniałym podaniem Miroslava Radovicia. Ten walczył z dwoma obrońcami, jego strzał odbił Janukiewicz, ale do piłki jako pierwszy dobiegł Jakub Kosecki.

Później mecz się nieco wyrównał, a wynik po 45 minutach się już nie zmienił.

Pogoń próbowała na początku drugiej połowy odrobić przynajmniej część strat. Dobrej okazji nie wykorzystał Adam Frączczak, później z wolnego strzelał Edi. Po 17 minutach drugiej połowy drużyna ze Szczecina znalazła się jednak w bardzo trudnej sytuacji. Drugą żółtą kartką został ukarany środkowy obrońca Pogoni Maciej Dąbrowski. "Portowcy" nie mieli zamiaru rezygnować z próby osiągnięcia lepszego rezultaty, ale z biegiem czasu gospodarzom zaczęło brakować sił. Legioniści zaczęli dominować na boisku, długo rozgrywali piłkę i co jakiś czas stwarzali zagrożenie pod bramką Janukiewicza.

Sytuacja Pogoni zrobiła się dramatyczna na kwadrans przed zakończeniem meczu, kiedy czerwoną kartkę obejrzał drugi środkowy defensor - Hernani. Gospodarze co prawda nie ograniczyli się jedynie do wybijania piłki z własnej połowy, ale bramkowych szans już sobie nie stworzyli. Co innego goście. W 85. minucie Legia przeprowadziła kontrę - Kosecki zagrał do Ljuboi a ten podwyższył na 3:0.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Danijel Ljuboja (16), 0:2 Jakub Kosecki (21), 0:3 Danijel Ljuboja (86)

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Wojciech Golla, Maciej Dąbrowski, Hernani, Maksymilian Rogalski. Legia Warszawa: Jakub Wawrzyniak, Inaki Astiz. Czerwona kartka za drugą żółtą - Pogoń Szczecin: Maciej Dąbrowski (57-faul), Hernani (78-faul)

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów 15˙000

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Przemysław Pietruszka, Hernani  , Maciej Dąbrowski, Peter Hricko - Adam Frączczak, Robert Kolendowicz (72. Radosław Wiśniewski), Wojciech Golla (62. Emil Noll), Takafumi Akahoshi, Maksymilian Rogalski - Edi Andradina (83. Mateusz Szałek)

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Jakub Rzeźniczak, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak (81. Marko Suler) - Daniel Łukasik (74. Dominik Furman), Michał Kucharczyk (66. Jorge Salinas), Ivica Vrdoljak, Miroslav Radovic - Jakub Kosecki, Danijel Ljuboja