Piłkarze Śląska Wrocław pokonali w Gdańsku Lechię 3:2 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli po ósmej kolejce T-Mobile Ekstraklasy. Trzy punkty zainkasowała też Polonia Warszawa, która w innym niedzielnym meczu na własnym boisku wygrała z Ruchem Chorzów 2:1.

Po niedzielnej porażce Lechia ma na koncie po cztery zwycięstwa i porażki (żadnego remisu). Zespół prowadzony przez Bogusława Kaczmarka bliski był jednak wygranej. Tuż przed przerwą Abdou Traore skutecznie egzekwował rzut karny, a pięć minut po wznowieniu gry strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. Goście zdołali jednak wyrównać za sprawą dwóch skutecznych strzałów Sebastiana Mili w odstępie 10 minut. Gospodarzy dobił Rok Elsner, który wykorzystał błąd bramkarza Lechii Bartosza Kanieckiego i uderzeniem głową zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

W drugim niedzielnym meczu prowadzony przez Jacka Zielińskiego Ruch Chorzów przegrał w Warszawie z Polonią 1:2. Wcześniej drużyna prowadzona przez byłego trenera "Czarnych Koszul" w czterech meczach pod jego wodzą zdobyła 10 punktów. W niedzielę szkoleniowiec musiał jednak przełknąć gorycz porażki.

Wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie. W 10. minucie Arkadiusz Piech jedynie musnął piłkę po podaniu Mindaugasa Panki i w nietypowy sposób pokonał Mariusza Pawełka. Dziewięć minut później Władimir Dwaliszwili wykorzystał podanie z głębi pola i efektownym strzałem z woleja doprowadził do wyrównania. Przed zmianą stron zwycięskiego gola zdobył Tomasz Brzyski silnym uderzeniem z linii pola karnego.

W piątek w Lubinie piąte zwycięstwo w sezonie odniósł Lech Poznań, pokonując KGHM Zagłębie 1:0. Gola już w piątej minucie ładnym strzałem uzyskał Serb Vojo Ubiparip. W pierwszej połowie przewaga gości była wyraźna. W drugiej mecz się wyrównał, ale ekipa z Poznania potwierdziła, że ma najlepszą defensywę w lidze - straciła tylko 4 bramki - i utrzymała prowadzenie.

Zagłębie Lubin w niczym nie przypomina zespołu z wiosny, kiedy zdobyło najwięcej punktów w lidze. Jesienią wywalczyło ledwie pięć, a kara trzech ujemnych nałożona przez PZPN za korupcję sprawia, że podopieczni trenera Pavla Hapala są na przedostatnim miejscu w tabeli.

Lech ma obecnie 17 pkt i o jeden wyprzedza Górnika Zabrza i Widzew Łódź. 15 pkt to dorobek piątej w tabeli Legii Warszawa, która na zakończenie tej serii, w poniedziałek, zagra w Szczecinie z Pogonią.