Otylia Jędrzejczak zdobyła brązowy medal na 100 m stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw świata w Montrealu. Złoto wywalczyła Australijka Jessicah Schipper, a srebro jej rodaczka Lisbeth Lenton.

Finał nie rozpoczął się najlepiej dla Jędrzejczak. Otylia miała szóstą reakcję startową i dosyć wolny początek. Po połowie dystansu była czwarta ex aequo z Amerykanką Rachel Komisarz. Na drugiej długości basenu Otylia, znana z wytrzymałości, przyspieszyła i na ostatnich metrach zdołała wskoczyć na podium.

Dzisiejszy medal brązowy jest czwartym trofeum w karierze Jędrzejczak na MŚ. Przed dwoma laty wywalczyła złoto na 200 m delfinem, a w 2001 i 2003 r. była druga na 100 m stylem motylkowym.

Teraz na Jędrzejczak czekają starty na 200 m stylem motylkowym. W środę odbędą się eliminacje i półfinał. W czwartek najlepsze pływaczki świata będą walczyć o złoto.