Otylia Jędrzejczak awansowała do finału olimpijskiego wyścigu pływackiego na 100 m stylem motylkowym. Polka z wynikiem 58,10 wygrała pierwszy półfinał. Nasza najlepsza pływaczka zabłysnęła jednak już w pierwszym starcie.

Otylia Jędrzejczak z wynikiem 57,84 - rekord Polski - wygrała swoją serię eliminacyjną i awansowała do półfinału na 100 m stylem motylkowym. Dziś finał.

Chwilę później jeszcze lepiej popłynęła najgroźniejsza rywalka Jędrzejczak - Australijka - Petria Thomas: Rankingi, rekordy świata wszystkie te rzeczy nic nie znaczą, gdy stajesz na słupku olimpijskiej pływalni - powiedziała.

Niestety, Ranata Mauer-Różańska nie zdobyła medalu. Polka zajęła dziewiąte miejsce w eliminacjach w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Do awansu zabrakło tylko jednego punktu. W ostatniej, czwartej serii Mauer trafiła dwie dziewiątki. Gdyby zdobyła 1 pkt. więcej, byłaby na 8. miejscu i wystąpiłaby w finale.

Była medalowa szansa polskiej dżudoczki, ale niestety Anna Żemła-Krajewska przegrała w repasażach przez ippon z Greczynką Karagiannopoulou. Nasza zawodniczka została ostatecznie sklasyfikowana na 7 miejscu.

Polska judoczka liczyła po cichu na medal, ale nie jest rozczarowana osiągniętym wynikiem. Wszyscy liczyliśmy na medal, ale nie jestem rozczarowana siódmym miejscem. Czuję natomiast niedosyt. Chciałam wypaść jak najlepiej, siódme miejsce jest dobre, ale wolałabym medal - tak skomentowała swój występ Anna Żemła-Krajewska.