Otylia Jędrzejczak z wynikiem 2.08,84 awansowała do finału na 200 metrów stylem motylkowym na igrzyskach olimpijskich w Atenach. Polka wygrała swoją serię półfinałową. Dziś finał.

Miłą niespodziankę sprawili nam także Paulina Barzycka i Paweł Korzeniowski. W finale na 200 metrów oboje dopłynęłi na 4 miejscu. Niewiele brakło do medalu. Barzycka płynęła stylem dowolnym, Korzeniowski motylkiem.

Swojej szansy na medal nie wykorzystał Robert Krawczyk. Polski dżudoka do ostatniej chwili prowadził z Ukraińcem, dał się jednak zaskoczyć w ostatniej akcji. Rozbity psychicznie Krawczyk w pojedynku o brązowy medal był cieniem samego siebie. Przegrał z Brazylijczykiem i zajął ostatecznie piąte miejsce.

Niestety, nasi siatkarze także rozczarowali - w drugim meczu na olimpiadzie przegrali z Grekami 1-3. Pierwszy set nie zapowiadał kłopotów. Polacy wygrali do 21. Później z mozołem zdobywali każdy punkt, nie działał blok, brakowało skutecznych ataków. Grekom natomiast wychodziło wszystko. Wygrali zasłużenie trzy następne sety, do 18, 21 i 20.