Wisła Kraków przegrała na Camp Nou z FC Barceloną 0:4 (2:0) w pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwszego gola dla "Barcy" już w 17. minucie zdobył Eto’o, drugiego - osiem minut później Xavi. Kolejna bramka padła pięć minut po przerwie – strzelał Henry. W 83. minucie na 4:0 wynik podwyższył Eto’o. Rewanż w Krakowie za tydzień.

Wisła próbowała dać opór wielkiej Barcelonie, ale na taką grę sił starczyło jej tylko na kwadrans. Potem "Barca" dosyć łatwo zdobywała gole. Najpierw długie krzyżowe podanie Marqueza otworzyło drogę do bramki Samuelowi Eto'o. Kameruńczyka próbował jeszcze złapać Marcin Baszczyński. Nie zdążył. Po technicznym kopnięciu z lewej nogi piłka wylądowała w długim rogu.

Ledwie siedem minut później było już po zabawie. Thierry Henry zszedł na lewo zagrał przed pole karne do Xaviego, a ten z 20 m pięknym uderzeniem w lewy róg nie dał szans Mariuszowi Pawełkowi.

W końcówce pierwszej połowy Wisła wypracowała dwa rzuty rożne, ale to "Barca" mogła strzelić kolejnego gola. Po indywidualnej akcji Eto'o z bliska nie trafił Xavi, a za moment Pawełek wygrał pojedynek z Kameruńczykiem.

Wiślacy kłócili się na boisku, jak np. Sobolewski z Łobodzińskim. Trener Maciej Skorża próbował uratować topniejące szanse na Ligę Mistrzów. Wpuścił na drugą połowę Marksa Zieńczuka, mobilizował zespół poklaskując, gdy zupełnie nie szło - Cantoro zepsuł podanie do Pawła Brożka (49. min). Po chwili jednak, Henry piękną przerzutką nad Pawełkiem strzelił na 3:0.

Rozmiary klęski byłyby wyższe, gdyby Diaz nie przyjął na siebie bomby Xaviego (67. min), Pawełek nie wygrał dwóch sytuacji sam na sam z Iniestą (78. min po zagraniu Eto'o i 81. min po wejściu z boku), a Eto'o nie przestrzelił w idealnej okazji (79. min po podaniu Incesty).

W 72. minucie szansę na honorową bramkę miał wprowadzony za Rafała Boguskiego Andrzej Niedzielan, ale wiślaka powstrzymał Abidal. W 83. minucie wynik spotkania na 4:0 ustalił Eto'o.

Barcelona: Victor Valdes, Daniel Alves (76. Pique), Carles Puyol, Rafael Marquez, Eric Abidal, Seydou Keita, Xavi Hernandez, Andres Iniesta, Pedro R. Ledesma (64. Yaya Toure), Thierry Henry (84. Hleb), Samuel Eto'o

Wisła: Mariusz Pawełek, Marcin Baszczyński, Cleber, Junior Diaz, Piotr Brożek, Wojciech Łobodziński (84. Małecki), Radosław Sobolewski, Tomas Jirsak (46. Marek Zieńczuk), Mauro Cantoro (17. Ż), Rafał Boguski (67. Andrzej Niedzielan), Paweł Brożek