Napastnik Manchesteru City i reprezentacji Włoch Mario Balotelii nie zagra w towarzyskim spotkaniu z Anglią - poinformowały włoskie media. "Super Mario" boryka się z nietypową i kłopotliwą kontuzją - zapaleniem spojówek.

Selekcjoner reprezentacji Italii Cesare Prandelli zaskoczył swoimi powołaniami na spotkanie z "Synami Albionu". Szkoleniowiec nie skorzystał m.in. z graczy Juventusu i Napoli, którzy w sobotę starli się ze sobą w meczu o Superpuchar Włoch. W kadrze znalazło się za to miejsce m.in. dla nowego zawodnika Paris Saint-Germain Marco Verrattiego i młodego napastnika Manolo Gabbiadiniego.

Balotelli był najbardziej znanym piłkarzem powołanym na towarzyskie spotkanie z "Synami Albionu". W obliczu jego kontuzji Włosi wystąpią w tym meczu w bardzo eksperymentalnym zestawieniu.

Mario Balotelli urodził się na Sycylii w rodzinie imigrantów z Ghany jako Mario Barwuah. Kiedy jeszcze był dzieckiem, ciężko zachorował. Rodzice oddali go do szpitala i przestali się nim interesować. Dwulatka zaadoptowali państwo Balotelli, Franco i Silvia. Swą pierwszą bramkę dla reprezentacji Włoch zawodnik Manchesteru City zdobył 11 listopada 2011 roku w meczu towarzyskim z Polską rozgrywanym na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.