"Jestem bardzo szczęśliwy z powodu Balotellego. Nareszcie znalazł dom, który nazywa się Włochy" - powiedział prezydent Interu Mediolan, Massimo Moratti. "Teraz spełniło się jego marzenie - wszyscy fani Italii go kochają" - dodał.

Moratti stwierdził, że Balotelli to człowiek z wielkim talentem i skomplikowaną osobowością. Mistrzostwa Europy udowodniły, że potrafi grać na międzynarodowym poziomie. Teraz cały świat wiem kim jest Mario i co potrafi - zaznaczył.

Moratti zdradził, że marzy o sprowadzeniu Balotellego do swojego klubu. Dodał, że nie widzi szans na realizację tego pomysłu. Manchester City nie sprzeda swojej gwiazdy, która ma dopiero 21 lat - ocenił Włoch.

Według Morattiego kontrowersyjny gwiazdor ekipy "Azzurrich" w ostatnim czasie dojrzał jako człowiek. Kiedy selekcjoner Cesare Prandelli posadził go na ławce w meczu z Irlandią, Mario się nie poddał. Wszedł na murawę w drugiej części spotkania i strzelił bramkę - zakończył prezydent Interu.

Mario Balotelli urodził się na Sycylii w rodzinie imigrantów z Ghany jako Mario Barwuah. Będąc dzieckiem zachorował. Rodzice oddali go do szpitala i przestali się nim interesować. Dwulatka zaadoptowali państwo Balotelli, Franco i Silvia. Swą pierwszą bramkę dla reprezentacji Włoch zawodnik Manchesteru City zdobył 11 listopada 2011 roku w meczu towarzyskim z Polską rozgrywanym na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.