"Przyjdźmy na kolorowo - nie w czerni" - zaapelowała w nekrologu rodzina i przyjaciele aktorki Marzeny Kipiel-Sztuki. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 13 czerwca, o godz. 13.15 w kaplicy cmentarnej przy ul. Wrocławskiej w Legnicy.

Podczas pogrzebu będzie prowadzona zbiórka na hospicjum w Walbrzychu, w którym przebywała aktorka. 

Życzeniem Marzeny były kolorowe kwiaty - nie wieńce. Przyjdźmy na kolorowo - nie w czerni  - poprosiła rodzina i przyjaciele zmarłej.

O śmierci 58-letniej aktorki, znanej m.in. z roli Halinki Kiepskiej w serialu "Świat według Kiepskich", poinformowała Telewizja Polsat w niedzielę (9 czerwca).

Życie nie musi być Kiepskie

Marzena Kipiel-Sztuka z wykształcenia była magistrem zarządzania zasobami ludzkimi. W latach 1987-1989 pełniła funkcję suflera w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Od 1989 do 2000 występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Jej debiutem teatralnym była rola salowej i sanitariuszki w "Szpitalu rejonowym" Christo Bojczewa w reż. Józefa Jasielskiego na scenie legnickiego Teatru Dramatycznego.

W 1993 r. otrzymała nagrodę Złota Iglica w plebiscycie na najlepszych dolnośląskich artystów. W sierpniu 2014 r. przyznano jej Kryształowy Granat dla najkomiczniejszej aktorki sezonu 2013/2014 na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu.

Ostatni autorski projekt, który zrealizowała to "Życie nie musi być Kiepskie!".